Супрун спростувала низку фейків про медичну реформу в Україні

Автор: Оксана Житнюк

Виконуюча обов'язки міністра з охорони здоров'я України Уляна Супрун спростувала ще низку фейків про медичну реформу.

Супрун спростувала низку фейків про медичну реформу в Україні - today.ua

На своїй сторінці в Facebook вона зазначила, що передвиборчий бюлетень Юлії Тимошенко "Київське слово" продовжує друкувати дезінформацію про трансформацію системи охорони здоров’я. Цього разу - про "провал медреформи в Києві".

ФЕЙК: "Як повідомляють у КМДА, угоди із сімейним лікарем уклало близько 670 тис. киян, а це усього 23% усього населення".

ФАКТ: Станом на 13 грудня 2018 року, за даними електронної системи охорони здоров’я, у Києві пацієнти підписали 1,433 млн декларацій про вибір сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Це 48,8% від населення Києва.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

ФЕЙК: "Найбільший недолік реформи — запровадження платної медицини. Не всі українці можуть собі дозволити дороге лікування. Найуразливішим верствам населення взагалі доведеться відмовитися від медичних послуг".

ФАКТ: Суть трансформації охорони здоров’я не полягає у впровадженні платної медицини. Україна розпочала шлях змін від фінансування ліжко-місць та утримання приміщень лікарень до оплати за реально надані медичні послуги людям за договорами Національною служби здоров’я. Цей принцип ще називають "гроші йдуть за пацієнтом".

З 2019 року Верховна Рада буде щороку затверджувати програму державних гарантій медичного обслуговування населення. Туди увійдуть необхідні пацієнтам медичні послуги і ліки:

  • екстреної медичної допомоги;
  • первинної медичної допомоги;
  • амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги;
  • госпітальної спеціалізованої медичної допомоги;
  • паліативної медичної допомоги;
  • медичної реабілітації;
  • медичної допомоги дітям до 16 років.

Супрун наголошує, що це передбачено Законом "Про державні фінансові гарантій медичного обслуговування населення".

У 2018 році нова модель фінансування почала діяти для закладів первинної медичної допомоги. Усі медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів є безоплатними для пацієнтів у медичних закладах, де їх оплачує Національна служба здоров’я за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги.

ФЕЙК: "Піврічна практика показала, що населення не бажає укладати юридичні угоди з лікарями".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ФАКТ: З початку трансформації системи охорони здоров’я в Україні вже більше половини населення уклали декларації з сімейними лікарями - це більше 23 млн громадян. Темпи укладання декларацій українцями випереджають найоптимістичніші прогнози, а це, у свою чергу, підтверджує потужний запит на зміни, який є в суспільстві. Відповідно до результатів соціологічного дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у жовтні 2018 року, 76,6% українців, які вже обрали своїх лікарів, задоволені ними.

Нагадаємо, раніше Супрун спростувала "передвиборчі" фейки на тему вакцинації в Україні.

Головне