Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що бездріжджове харчування найчастіше пропагують люди, далекі від медицини та наукових досліджень. Насправді, дріжджі роблять хліб кориснішим, збагачуючи його вітамінами та амінокислотами. Про це Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.
Супрун пояснює,що дріжджі, що є в хлібі, вині, домашньому сирі, квасі, кефірі або пиві відрізняються між собою. У спеченому хлібі живі бактерії дріжджів гинуть, тому не варто боятися, що до організму потраплять шкідливі мікроорганізми.
За словами очільниці МОЗ, хліб на дріжджах є корисним, адже в такому хлібі більше заліза. Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза.
У деяких людей дріжджовий хліб викликає біль в животі та здуття. Це відбувається не від дріжджів, а тому, що в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Тому Супрун радить обирати цільнозерновий хліб, який містить більше клітковини, поживних речовин, вітамінів та мінералів.
"Головне — добре його пережовуйте та запивайте. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам", - наголошує Супрун.
Раніше Ульяна Супрун розповіла, як виявити камені в нирках і що робити, щоб не отримати сечокам’яну хворобу.