Супрун розповіла, як запідозрити появу каменів у нирках

1655
Супрун розповіла, як запідозрити появу каменів у нирках - today.ua

Людина може роками ходити і не знати, що носить в нирці великий камінь. Він зручно лежить і не турбує свого «господаря». Але невеликий камінь, зрушивши з місця, може накоїти лиха, закупоривши сечовід і перекривши відтік сечі. Якщо сечокам’яну хворобу не лікувати, це загрожує нирковою недостатністю. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в “Фейсбуці” розповіла, як виявити камені в нирках і що робити, щоб не потрапити до 12% населення світу, які страждають на сечокам’яну хворобу.

Супрун пише в соцмережах, що кальцій і оксалати або фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватися в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. Згодом ці кристали збільшуються і формують “камені”. Якщо вони невеликого розміру – камені можуть вийти самостійно. Супрун також звертає увагу на те, що проблеми виникають, коли камені збільшуються в розмірі і блокують потік сечі. Вони можуть потрапити в будь-яку точку сечової системи – нирки, сечоводи, сечовий міхур або уретру. На додаток до болю і проблем з сечовипусканням, ниркові камені також можуть викликати кровотечу і пошкодження нирок. Болі зазвичай виникають, якщо камінь застряє в нирці, починає рухатися вниз по сечоводу.

Супрун розповіла українцям про симптоми, які виникають при сечокам’яній хворобі:

– зміни кольору сечі або крові в сечі;

– бажання сечовипускання виникає частіше, ніж зазвичай;

– незначна кількість сечі при сечовипусканні;

– нудота і блювота з підвищенням температури;

– гострий біль в попереку, яка може відчуватися і в паху.

При схожих симптомах Супрун радить терміново звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.

Супрун також попередила, що ризики мати камені в нирках підвищуються, якщо людина має спадкову схильність, п’є мало води, погано харчується.

загрузка...