Господарський суд Київської області став на бік виконавчого комітету Бориспільської міської ради і забов'язав ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен", що належить п'ятому президенту України Петру Порошенку, доплатити 23,19 млн грн пайового внеску в бюджет країни за будівництво фабрики у Борисполі. Про це йдеться у відповідному рішенні Господарського суду Київської області від 15 жовтня.
Так, суд визнав чинною укладену Додаткову угоду №2 між містом і компанією, відповідно до якої пайовий внесок має складати 10% від кошторису будівництва бісквітного комплексу "Рошен" у Борисполі (667,31 млн грн). Оскільки ТОВ "Бісквітний комплекс "Рошен" заплатив місту лише 30 млн грн, суд зобовязав "Рошен" доплатити у бюджет решту – 23,19 млн грн (попередньо з боргу вирахували вартість прокладення до комплексу інженерних споруд і комунікацій).
Слід нагадати, що в 2016 році журналісти проекту "Схеми" розповіли, що компанія "Бісквітний комплекс "Рошен" отримала 7,5 гектара у Борисполі на позаконкурсних умовах – без конкурентів і земельного аукціону.
Крім цього, за даними журналістів, мер Борисполя на етапах погодження надання землі під комплекс змінював свою позицію щодо можливого розміру пайового внеску "Рошен" в бюджет міста. У 2015 році він заявляв, що корпорація заплатить місту 130 млн грн (10% від тоді анонсованої вартості проєкту в 1,3 млрд грн). Вже через рік він погоджувався на 30 млн грн від "Рошену".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зрештою кошторис бісквітного комплексу склав не 1,3 млрд грн, а 667,3 млн грн. Відповідно до додаткової угоди між містом і корпорацією, розмір пайового внеску мав скласти 10% - понад 60 млн грн.
Тепер, відповідно до рішення суду, Петро Порошенко має доплатити за фабрику "Рошен" в бюджет Борисполя 23,19 млн грн, крім тих 30 млн грн, які корпорація вже сплатила.
Нагадаємо, в липні 2019 року стало відомо, що кондитерська корпорація Roshen колишнього президента Петра Порошенка запустила новий виробничий цех у Борисполі.