В суботу, 20 квітня, Печерський районний суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, одержаними до входження держави в капітал. Про це повідомили у прес-службі НБУ.
Як наголошується, в 2015 році Ігор Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з Нацбанком договори особистої поруки про погашення п'яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 рр. Фактично він взяв на себе особисті зобов'язання по погашенню заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд гривень.
"Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов'язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які держава мусить понести в результаті його дій. Щоб уникнути солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати вказані договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Коломойського не вступило в законну силу і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку", - повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
У НБУ заявили, що стурбовані результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.
"Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому. Це рішення також ускладнює захист інтересів держави в судових процесах в інших юрисдикціях по відшкодуванню збитків, заподіяних колишніми власниками банку", - додав Григорчук.
Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.
Раніше олігарх Ігор Коломойський розповів, чому Петру Порошенку було вигідно націоналізувати ПриватБанк.