Суд скасував заочний арешт і розшук Анатолія Шарія

Шевченківський райсуд Києва відмовився ініціювати екстрадицію, скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія, а також повернув його справу на додаткове розслідування в прокуратуру. Про це йдеться в матеріалах суду.

Суд скасував заочний арешт і розшук Анатолія Шарія - today.ua

Зазначається, що у квітні поточного року суд розглянув справу, відкриту проти Анатолія Шарія за фактом застосування ним вогнепальної зброї в ході конфлікту з відвідувачем в ресторані MacDonalds в Києві в травні 2011 року.

Шарію були пред'явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч. 4 ст.296 Кримінального кодексу).

Вказана кримінальна справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року її розгляд було зупинено в зв'язку з оголошенням в розшук Шарія.

Крім того, в 2012 році суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директивою ЄС.

Крім того, з 27 лютого 2014 року Інтерпол припинив міжнародний розшук обвинуваченого.

У травні 2014 року стало відомо, що Шарій також отримав статус політичного біженця в Литві.

У травні 2018 року поліція поінформувала суд, що розшук блогера триває.

Крім того, начальник Солом'янського управління поліції Києва попросив суд звернутися в Міністерство юстиції для вирішення питання про екстрадицію підсудного.

У серпні 2018 року суд на прохання адвоката Шарія відновив розгляд справи, зупиненого в 2012 році.

Нагадаємо, 27 лютого 2019 року під час зустрічі в Запоріжжі Порошенко зірвав шапку з дівчини, яка спитала його про Шарія.