Захоплені російськими військовими у Керченській протоці українські моряки є військовополоненими і суд над ними неможливий. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
"По-перше, звільнити хлопців - це насправді зараз найважливіший пріоритет. Саме зараз ведемо перемовини із Червоним Хрестом, оскільки наші хлопці за статусом є військовополоненими. Росія щодо нас здійснила кілька актів агресії, і ЧХ має активно в це втручатися. Також зараз спілкуємось і з правозахисниками та нашою кримськотатарською громадою в окупованому Криму, оскільки військовополонених судити за визначенням не можна, це маразм, але Росія це робить. І маємо захистити їх хоча б на сьогодні, хоча б на найближчі дні", - підкреслив Клімкін.
За словами міністра, МЗС наразі використовує всі можливі канали для отримання інформації про українських моряків. Він наголосив, що воєнний стан у 10 областях України запроваджується для того, аби бути готовими відповісти на будь-яку російську провокацію, і це не вплине на звільнення українських моряків.
«Воєнний стан - це концентрація зусиль, яка нам потрібна для того, щоб відбити подальші акти агресії. Ми прекрасно розуміємо, що Росія підбирається до Маріуполя, до Азовського узбережжя, і використати момент для того, щоб або провокацію, або іншу подію, використати для подальшого наступу, вона звичайно може. І блокаду, і блокаду взагалі в регіоні Чорного моря. Тому маємо бути до цього готові, і саме для того є воєнний стан», - заявив Клімкін.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, сьогодні, 27 листопада, у Київському райсуді окупованого Сімферополя відбудеться суд над українськими моряками, де їм оберуть запобіжний захід. Моряків захищатимуть кримськотатарські адвокати Едем Семедляєв, Ліля Гемеджі, Айдер Азаматов і Маммет Мамбетов. Про це заявила кримська юристка Ліля Гемеджі.
Раніше повідомлялося, що СБУ повідомила про підозру російським військовим, що здійснили напад на українських моряків.