Кількість субсидіантів в Україні почала скорочуватись, але середній розмір виплати при цьому станом на грудень 2019 року зріс. Про це повідомляють аналітики порталу "Слово і діло".
Так, середній розмір виплат в минулому місяці порівняно з груднем 2018 року зріс на 10,4% і становив 638 грн. Загалом протягом року за субсидіями звернулось на 42% менше людей, ніж у 2018 році.
Слід зазначити, що в Кабміні пообіцяли, що в опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії не зменшаться і не будуть змінюватися правила нарахування грошової допомоги. Як відомо, право на отримання субсидії мають сім’ї, чиї витрати на комуналку перевищують обов’язковий платіж у 15%.
20 жовтня 2019 року уряд ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги. Цією ж постановою було змінено відсоток – з 15% до 20%, який домогосподарство сплачує за комунальні послуги. Однак зазначені зміни набудуть чинності тільки з травня 2020 року, тобто вже після опалювального сезону. Нарахування будуть здійснюватися за принципом "чим менші доходи, тим більша допомога".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Органи соціального захисту відмовляють у призначенні субсидій на наступний рік, якщо є заборгованість за опалювальний період понад 340 гривень і терміном більше одного місяця.
Припиняють виплачувати субсидію тим, у кого є борги за житлово-комунальні послуги щонайбільше два місяці.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, в чому полягає різниця між субсидіями і пільгами.