Українці використовують близько 30 відсотків коштів від монетизації субсидій на власні потреби. Про це заявив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус. Перші повідомлення про те, що держава переходить на монетизацію субсидій, викликали певний скепсис: багато хто вважав, що якщо система запрацює, їх чекає маса бюрократичних процедур. Але скептичні прогнози не виправдалися. Реформа виплати субсидій стартувала цілком успішно. Минулий місяць показав, що сам механізм монетизації субсидій є більш правильним.
Отримувачі субсидій добросовісно розрахувалися за рахунками, використавши при цьому і накопичені раніше переплати, і отримані в березні живі гроші. Таким чином, людям не довелося чекати закінчення опалювального сезону, щоб отримати свою премію за ощадливість. Отримувати "живі гроші" і самостійно оплачувати послуги – це європейська практика, яка зараз цілком успішно впроваджується в Україні.
Відзначається, що субсидіанти-пенсіонери отримали монетизовану субсидію на оплату ЖКП одночасно з пенсійними виплатами через "Укрпошту" або на свою банківську картку, на яку їм приходить пенсія. І, судячи з усього, залишилися задоволені.
"На субсидії готівкою я вже заощадила більше 400 грн, - розповідає пенсіонерка з Броварів Ольга Андріївна. - У мене була переплата за газ, і її зарахували. Особливо несподівано було те, що я для цього взагалі нічого не робила – гроші прийшли на карту разом з пенсією".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українці для отримання монетизованої субсидії мають два шляхи: відкрити рахунок в "Ощадбанку" або вони отримати гроші через грошовий переказ.
"У мене була переплата тільки за електрику, - розповідає киянин Сергій, – Мабуть, вона утворилася через те, що восени у мене зламався холодильник, а я його досі не відремонтував, і зберігав продукти на балконі. Чесно кажучи, я ніколи не замислювався, яка техніка скільки електрики "з'їдає", але тут несподівано виявилося, що мені належать гроші. Картки "Ощадбанку" у мене немає, тому через сайт "Ощадбанку" я записався на отримання грошового переказу через платіжну систему "Швидка копійка", і вже через три дні отримав sms-повідомлення: мені запропонували прийти у відділення банку і отримати гроші".
Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Павло Розенко наголосив, що виплати монетизованих субсидій в Україні, що почалися в березні, квітні, продовжаться і в травні, а також у наступному опалювальному сезоні.