Today.ua

Стрітення Господнє 15 лютого: що потрібно робити в цей день, а що строго під забороною

15 лютого православні християни відзначають свято Стрітення Господнього - день, коли маленький Ісус був принесений в Єрусалимський храм. У перекладі "стрітення" – це "зустріч". У релігії мається на увазі зустріч Старого і Нового Завітів. За народними прикметами в цей день зустрічається зима з весною.

Священики коментують, що Стрітення - це час, коли кожен віруючий може зустрітися тільки з Богом, адже будь-яка релігійна людина одного разу входить в храм вперше і в цей момент впускає в серце Бога. Саме пам'ять про цю зустріч, її вплив на життя і душу людини і втілює свято Стрітення Господнє.

Відповідно до Старого Заповіту, жінці, яка народила хлопчика, протягом 40 днів заборонялося входити в храм. А після закінчення цього терміну сім'я повинна була принести Господу вдячну і очисну жертву – однорічне ягня і голуба. Діву Марію та Йосифа в храмі зустрів 360-літній старець Симеон Богоприємець, який отримав знак, що не помре до тих пір, поки не побачить Спасителя, обіцяного пророцтвом Ісаї. Взявши в руки немовля, Симеон заявив, що це Син Божий і нарік його Месією.

Традиції Стрітення Господнього

Наші предки вірили, що свічки, запалені 15 лютого, допомагають захистити будинок від пожеж і блискавок. Тому якщо на вулиці вирувала негода, то свічок запалювали побільше.

Також 15 лютого прийнято святити воду. Стрітенською водою вмиваються, п'ють, натирають хворі місця. Ця свята вода рятує і від "пристріту". Нею поять і домашніх тварин, і худобу.

Заборонено на Стрітення Господнє виконувати важку фізичну роботу, а також починати нові справи і вирушати в далеку дорогу.

На наступний день після свята люди активно бралися за домашню роботу: виганяли худобу з хліва в загін, готували насіння до посіву, білили плодові дерева.

Народні прикмети 15 лютого

Раніше повідомлялося, як у всьому світі святкується День закоханих і яких слід дотримуватися традицій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ