14 лютого: історія Дня Святого Валентина, традиції, прикмети і іменини

Автор: Оксана Житнюк

У всьому світі 14 лютого відзначають День Святого Валентина. Також свято називають Днем закоханих. Сьогодні 14 лютого сприймається як свято сердечок, романтики і ніжності, але насправді історія свята є куди більш глибокою і навіть викликає чимало суперечок.

14 лютого: історія Дня Святого Валентина, традиції, прикмети і іменини - today.ua

За легендою, християнський священик Валентин, який жив ще за часів імператора Клавдія II Готського у ІІІ ст. н.е., таємно вінчав закоханих, хоча це було заборонено. Поруч з основним покликанням Валентин також займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій був впевнений, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію. Найкращими воїнами, на його думку, були ті, хто не мав дружин і дітей. Саме тому імператор видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Однак Валентин, всупереч цьому указу, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили. Він перебував під охороною офіцера, приймачка якого була сліпою. За легендою, Валентин вилікував її, після чого навернув на християнство батька і всю їхню родину. Імператор, дізнавшись про це, наказав відтяти голову Валентину, що й сталося 14 лютого.

14 лютого: історія Дня Святого Валентина, традиції, прикмети і іменини

Популярні зараз

Вживаний одяг стане недоступним: в Україні підвищать податки на секонд-хенд

Відпочинок на морі в Одесі: названо ціни на житло

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Прикмети і традиції на 14 лютого

Вважалось, що якщо закохані в цей день дадуть один одному клятву вірності, їм будуть не страшні будь-які перешкоди і спокуси. А безпосередньо шлюб, укладений 14 лютого, обіцяє бути щасливим, довгим і міцним.

Також 14 лютого дівчата по птахам ворожили про те, яким буде їх майбутній чоловік. Наприклад, якщо в цей день бачили синичок, то суджений буде молодим, добрим і веселим, якщо ворон - він буде строгим і старшим за віком, сорок - буде балакучим і досить легковажним.

В цей день також заміжні жінки, які мріяли мати дітей, кидали букет квітів у водойму, де практично немає льоду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Іменини

Іменини 14 лютого відзначають Тимофій, Василь, Гаврило, Давид, Петро, Семен і Микола.

Нагадаємо, у ПЦУ заявили, що православні християни мають святкувати День Святого Валентина 12 серпня, а не 14 лютого.