В ніч із 28 на 29 березня 2020 року рівно о 3 годині в Україні відбудеться перехід на літній час. Для цього необхідно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед.
Традиція переведення годинників на літній час вже понад століття непокоїть різні країни, в тому числі й Україну. Спочатку головною метою переведення годинників вважалася економія енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час так і називається – "daylight saving time" (DST) – тобто час, що зберігає денне світло.
В Україні переведення годинників на літній час здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".
На сьогоднішній день існує багато суперечок про доцільність зміни часу і його негативний вплив на здоров'я людей. Адже, вважають, коли переводять годинники, людині необхідний певний період для адаптації і перебудови організму на новий ритм життя. Таким чином, переведення годинників на літній час, переконаний дехто, може провокувати перебої в режимі сну, збільшення втоми, зниження захисної реакції організму, прояв стресів. До того ж цей день припадає саме на період Великого посту і сезон авітамінозу, коли організм ослаблений після зимового сезону.
Щоб під час переведення годинників на літній час було легше адаптуватися до нового режиму, слід виконувати нескладні правила. Треба повноцінно відпочивати, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і менше піддаватися стресам. А за кілька тижнів до 29 березня постаратися раніше лягати спати.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна переходить на зимовий час і як це впливає на здоров'я.