Столичним педагогам урізали зарплати через нестачу коштів у бюджеті

Педагогам вищих навчальних закладів Києва I та II рівня акредитації (коледжі, технікуми, училища) з вересня максимально урізали надбавки до зарплат. Про це повідомляють керівники навчальних закладів столиці.
Так, заступник керівника одного з київських коледжів повідомила, що навчальний заклад отримав лист від департаменту освіти КМДА, згідно з яким надбавка всім педагогам за престижність та інтенсивність праці знижена з 20% до 5%.

Столичним педагогам урізали зарплати через нестачу коштів у бюджеті  - today.ua
Фото:acc.cv.ua

"Нас поставили перед фактом, що з вересня наші надбавки зменшуються до мінімуму. А це була суттєва сума для педагогів - близько 1 -1,5 тис. гривень. Офіційне пояснення - мало грошей в бюджеті", - сказала вона.

Як відомо, таке урізання надбавок відбулося не тільки в коледжах, але і в школах Києва. У свою чергу, Київська міська державна адміністрація заявляє, що Кабінет міністрів виділив недостатню субвенцію, тому Київрада і так змушена сплачувати зарплати педагогам з коштів інших міських програм.

"Якби у міста були ці кошти, ми б їх направили, але так як цих грошей немає, а нам держава в наказовому порядку передала ці заклади на фінансування. Більш того, ці заклади ще не перейшли до нас у комунальну власність, і це не дозволяє нам планувати не тільки зарплати на наступний рік, але і утримання цих вузів, їх ремонт", - зазначила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Вона також нагадала, що студенти коледжів і ПТУ з липня не отримують стипендію саме через відсутність коштів у міському бюджеті. У свою чергу, Кабмін та Міністерство освіти відмовляються йти на компроміс з місцевою владою і збільшувати субвенції на освіту.

Нагадаємо, Лілія Гриневич озвучила терміни підвищення зарплат вчителям.

Раніше повідомлялося, що за прогнозами Національного банку, зростання зарплат в Україні в 2019-2020 роках сповільниться.