Стало відомо, як у березні змінилася вартість борщового набору

77
Стало відомо, як у березні змінилася вартість борщового набору - today.ua

У березні ціни на деякі овочі “борщового набору” опустилися до рівня, який був зафіксований на момент закладання цієї продукції на зберігання. Про це повідомляє інформаційне агенство “Інфо-Шувар”, яке проводить моніторинг цін на оптових ринках України.

Як повідомляється, у березні серед усіх овочів подорожчала тільки білоголова капуста. Від середини лютого до середини березня вона зросла в ціні у 1,5 рази і на сьогодні є найдорожчою позицією серед інших складових українського “борщу”.

Вартість цибулі і середньому знизилась на 21%, під впливом збільшення пропозиції імпорту з країн Середньої Азії. Імпорт також вплинув і на вартість буряку та моркви, які за останній місяць подешевшали на 16% та 12% відповідно.  Помітно знизились і ціни на картоплю, вона за останній місяць стала коштувати на 20% дешевше.

На сьогоднішній день вартість коренеплодів, фактично, відповідає цінам середини листопада, коли цю продукцію закладали в сховище із метою заробити на сезонному зростанні ціни. Втім, вартість картоплі за період зберігання зросла на 50%, цибуля подорожчала майже на 100%, а ціни на капусту збільшились на 130%.

Якщо порівнювати із цінами минулого року, то сьогодні коренеплоди коштують дешевше. У середині березня 2019 року ціни на буряк та моркву були на 30% нижчими від цін за аналогічний період 2018 року. Натомість, картопля за рік подорожчала на 30%, а вартість цибулі та капусти зросла в 3,5 рази.

Today.ua повідомляв, що за прогнозами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, навесні борщовий набір подорожчає на 20%.

загрузка...