У минулому році в Євросоюзі видали 3,1 млн первинних видів на проживання, найбільше число одержувачів - громадяни України і Сирії.
Зазначено, що за 2017 рік цей документ оформили 662 тисячі українців, при цьому 88 відсотків з них отримали посвідку на проживання у Польщі.
На другому місці за кількістю власників посвідки на проживання в ЄС стали сирійці - 223 тис. Виданих документів, при цьому близько двох третин з них приїхали до Німеччини.
Відзначається, що близько третини (32%) всіх виданих в ЄС в минулому році посвідок на проживання оформлялися з метою працевлаштування, ще 26% - через сімейні причин, 17% - з метою здобути освіту.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Повідомляється, що найбільше посвідок на проживання через роботу видали у Польщі: зазначені документи там отримали 597 тис. осіб, це 59% всіх, хто вказав роботу в якості причини переїзду.
Британія більше інших привернула тих, хто хоче отримати освіту, - для цих цілей країна видала 180 тисяч дозволів на проживання.
Нагадаємо, у серпні 2018 року більшість громадян (52%) вважали, що Україні треба стати членом Європейського союзу, тоді як приблизно третина (34%) з цим не погоджувалися і ще 15% не могли визначитися зі своєю позицією.
Посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі зазначив, що за рік візової лібералізації кількість українців, які їздять до Європи, зросла на 15 відсотків.
Раніше повідомлялося, що трудова міграція може зменшитися, якщо розмір середньої зарплати в Україні складе не менше 15 тисяч гривень.