Політична партія "Слуга народу" оприлюднила фінансовий звіт за перший квартал 2019 року, відповідно до якого, на рахунках партій за цей період з'явилося понад 100 млн грн. За словами координатора передвиборчого штабу "Слуга народу" Олександра Корнієнка, партія фінансується за рахунок надходжень від членів партії, а також пожертвувань симпатиків. Отримані кошти витрачаються у першу чергу на рекламу, піар та ефірний час на телебаченні. На виготовлення друкованої агітпродукції "Слуга народу" майже нічого не витратила.
У партії ще не можуть назвати точну цифру бюджету передвиборної кампанії, однак зазначається, що існує реєстраційний внесок у 4 мільйони гривень, також є реєстраційні внески кандидатів-мажоритарників по 40 тисяч гривень.
Відповідно до звіту партії, якщо минулого року "Слуга народу" могла похвалитися лише кутком у чотири квадратні метри, то станом на кінець першого кварталу 2019-го партія мала чотири офіси у Києві, по одному в Харкові та Кривому Розі, які обійшлися партії обійшлися партії у 36 та 92 тис. грн відповідно.
Серед донорів партії - столичний бізнесмен Андрій Рубашка, який відзначився вісьмома платежами і загалом перерахував партії 1,6 млн грн. Серед інвесторів є друзі і родичі Зеленського – у тому числі ті, які вже отримали посади в Адміністрації глави держави.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Так, чинний заступник глави Адміністрації Руслан Рябошапка вклав у партію 50 тис. грн. Тоді ще майбутня перша леді Олена Зеленська підтримала політичний проект чоловіка двома внесками: у 1,5 млн грн і 250 грн.
Ще один друг, а нині заступник голови Адміністрації президента Сергій Шефір з дружиною Оленою переказали партії 5 млн грн (по два платежі кожен з Шефірів). Фінансування партії українським олігархом Ігорем Коломойським в партії заперечують.
Раніше повідомлялося, що здача в оренду офісних приміщень АП на Банковій буде приносити Володимиру Зеленському $770 тисяч на місяць.