Стало відомо, чому хочуть заборонити ФОПи в Україні

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні хочуть заборонити ФОПи на підприємствах. Про це повідомили у Міністерстві соцполітики.

Стало відомо, чому хочуть заборонити ФОПи в Україні - today.ua
Фото:dp.sfs.gov.ua

Метою законопроекту є забезпечення чесного працевлаштування, яке гарантує соціальний захист працівників. Роботодавців хочуть змусити офіційно працевлаштовувати громадян, а не змушувати їх оформлювати себе як фізичну особу-підприємця, з якою компанія потім укладає договір про співпрацю.

В сучасних умовах роботодавці повинні утримувати із заробітної плати кожного працівника 18% податку на доходи (ПДФО), 1,5% військового збору, а також сплачувати 22% єдиного соціального внеску на фонд заробітної плати, тоді як третя група оподаткування ФОП – всього лише 5% від доходу та 918 гривень мінімального місячного соціального внеску. Зрозуміло, що ФОПи платять набагато менші суми податків, а тому роботодавцю з ними працювати вигідніше.

За такою схемою в Україні працюють тисячі айтішників на так званому аутсорсі. Саме тому вони вже хвилюються, що їх змусять переходити працювати за трудовим договором, платити більші податки, які стануть додатковим навантаженням на IT-компанії. Таким чином, IT-компанії перейдуть в іншу юрисдикцію, укладатимуть договори з українськими розробниками з-за кордону, а податки платитимуть в інших країнах. Українська економіка може значно від цього постраждати, враховуючи, що частка IT-індустрії в українській економіці становить 4% ВВП.

Популярні зараз

З 1 жовтня українцям обмежать перекази з “карти на карту“

Монохромне вбрання та брошка з прихованим змістом: Олена Зеленська показала стильний образ у США

У Мережі показали салон нового українського позашляховика ЛуАЗ

“Нова пошта“ впровадила нові функції у своєму мобільному додатку

У Мінсоцполітики стверджують, що у разі прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці» роботодавці будуть зобов'язані забезпечувати найманих працівників соціальним пакетом та платити необхідні податки.

У відомстві визначили сім критеріїв, які вказують на трудові відносини між двома особами:

  1. періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше);
  2. особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується;
  3. винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців;
  4. робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці та згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку;
  5. ФОП виконує роботу, подібну до виконуваної штатними співробітниками;
  6. організація умов праці (зокрема і надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;
  7. тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.

У Мінсоцполітики таким чином хочуть захистити трудові права людей, яких змушують працювати як ФОПи. Адже таким чином їх позбавляють соціального пакету: гарантованих відпустки, лікарняних, збереження місця роботи, посади та середньої зарплати у випадку вагітності, служби в армії чи виконання громадських обов'язків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф у 30 мінімальних заробітних плат – понад 125 тис. грн станом на лютий 2019 року.

Раніше повідомлялося, що репетиторів в Україні зобов’язали до 1 травня 2019 року задекларувати свої доходи та сплатити податки.