Багатьох хвилює, чи зможе ОБСЄ змусити Україну допустити росіян на вибори президента. В ОБСЄ роз'яснили позицію щодо включення росіян до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини, яка буде спостерігати за виборами в Україні.
Представник ОБСЄ Томас Раймер заявив, що у ОБСЄ немає механізмів примусу Києва, а зобов'язання в рамках ОБСЄ "носять скоріше політичний, а не юридично зобов'язуючий характер".
"Держави-учасниці ОБСЄ несуть один перед одним політичну відповідальність у виконанні зобов'язань, які вони на себе взяли, і ви, напевно, бачили реакцію від представників інших країн членів ОБСЄ на рішення України", - пояснив Раймер.
Тим часом у Росії вирішили відмовитися від направлення в Україну своїх спостерігачів з "міркувань безпеки". Про це йдеться в заяві російського МЗС.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, у четвер, 7 лютого, Верховна Рада України прийняла закон, яким заборонила громадянам РФ і особам, запропонованих російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських та місцевих виборах в Україні. Після прийняття закону в ОБСЄ висловили жаль.
Раніше директор Національної розвідки Сполучених Штатів Америки Ден Коутс на слуханнях у Комітеті Сенату у справах розвідки заявив про те, що Кремль готовий спробувати використовувати кібертехнології для того, щоб вплинути на майбутні президентські вибори в Україні.
А також повідомлялося про те, що колишній депутат Держдуми Сергій Марков, якого називають людиною президента Росії Володимира Путіна, проговорився про плани Росії щодо України.