Далекобійні американські ракети ATACMS вже незабаром будуть в Україні. Адміністрація США усе ж вирішила дати їх українським військовим. Однак у Байдена хотіли, аби про це знало якомога менше людей.
Про те, що партію ракет ATACMS готують до відправки (якщо не вже відправили) в Україну, повідомило видання Financial Times. Цей популярний ЗМІ, у свою чергу, посилається на інсайдерську інформацію.
Отже, рішення про надання Україні ракет ATACMS було ухвалено адміністрацією Байдена ще до приїзду Володимира Зеленського у Вашингтон. Проте американські партнери вирішили не розголошувати цей факт.
Кажуть, таємницю зберігали задля того, аби ввести російських військових в оману і не дати їм підготуватись до обстрілу їхніх тилів цими ракетами. Адже в тилу у передових частин армії РФ знаходяться основні їхні склади з боєприпасами. Дізнавшись про те, що Україна обзавелась далекобійними ракетами, росіяни можуть встигнути перебазувати свої склади вглиб тилу – на недосяжну відстань.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Саме через це в західній пресі стримано прокоментували переговори Зеленського стосовно постачання цієї зброї. Та оскільки тепер цю новину поширили, то журналісти зажадали отримати коментар з цього приводу у Білого дому.
"Президент (Джо Байден) уже говорив неодноразово, що передача АТАСМS імовірна в майбутньому. Але я не маю нової інформації, щоби повдомити її", — наголосила прес-секретарка Білого дому Карін Жан-Пʼєр.
Слід сказати, що у Вашингтоні таки вагалися, чи варто передавати нам ці ракети. Противники цієї ідеї наводили два серйозні аргументи проти. Один із них – собі не вистачить. Тобто, у США начебто замало таких ракет, щоб іще ними ділитися.
Втім, ракети все ж вирішили передати Україні. Але невелику партію і не публічно. До того ж, Вашингтон поставить в Україну ракети дещо іншої модифікації, ніж ті, що є на озброєнні у самих США. Вони будуть не з однією боєголовкою, а з касетними боєголовками. Самі Сполучені Штати зняли цей вид ракет із озброєння своєї армії.
Друга причина, що стримувала США від передачі цих ракет Україні – непублічна: США побоюються ескалації військового конфлікту з Росією. Вони бояться, щоб війна із площини Росія-Україна не перейшла в площину Росія –НАТО. Адже від агресора, що має ядерну зброю, можна чекати чого завгодно.
Очевидно, щоб убезпечити себе від гніву РФ, американські військові ще за тиждень до візиту Зеленського за океан почали від імені Джо Байдена просувати тезу: мовляв, ракети ми дамо, а як їх Україна використає, то вже не наш клопіт.
І от тепер стало відомо, що Вашингтон, таки, наважився передати Україні партію цих ракет із касетними боєголовками. Кажуть, що ця партія невелика. А далі буде видно.
У Росії почалася паніка
Дізнавшись про те, що у ВСУ можуть з'явитись далекобійні ракети ATACMS, росіяни не на жарт запанікували. Так, в одному з ефірів у пропагандистки Ольги Скабєєвої, їхні військові експерти розповіли, що наявність такої далекобійної артилерії може значно ослабити лінію оборони ворога і дати українцям просунутись в його тил.
Нагадаємо, Путін особисто став погрожувати українцям ракетними ударами по атомних електростанціях.