У п'ятницю, 15 березня, у зв'язку з п'ятою річницею анексії росіянами півострова Крим, а також у відповідь на інцидент у Керченській протоці, Сполучені Штати Америки та Канада запровадили нові санкції проти Російської Федерації.
Канада додала у санкційні списки 114 осіб, зокрема очільника компанії "Роснафта" Ігоря Сєчіна. Також до "чорного списку" потрапила низка російських авіаційних підприємств, серед яких "Сухой", "Туполев", РСК "МіГ".
У відповідь на "російську агресію, яка триває в Україні", управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США додало до санкційних списків ще шість фізичних осіб, через їхній зв'язок з анексією Криму і підтримку незаконних виборів сепаратистського уряду на сході України, а також вісім компаній, причетних до безпідставного нападу прикордонної служби ФСБ Росії на кораблі ВМС України в Чорному морі в районі Керченської протоки.
Президент України Петро Порошенко вже назвав спільні дії Канади і США "потужним і триєдиним трансатлантичним ударом по російським планам окупувати Азовське море і Керченську протоку".
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У свою чергу, у МЗС РФ вже пояснили обмежувальні заходи проти російських громадян і організацій Вашингтоном та Оттавою "дрімучою русофобією".
Окрім того, у відомстві Сергія Лаврова переконують, що Росія ніколи не підкориться установкам США і Канади, які "даремно розігрують свою русофобську карту" та "продовжують слідувати пагубному курсу на повне руйнування двосторонніх відносин з Росією.
Нагадаємо, раніше Міністерство економічного розвитку РФ підрахувало, що збитки, які понесли експортери країни-агресора через обмежувальні заходи, накладені країнами Заходу, склали більше 6 доларів.
А прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков закликав росіян готуватися до "найгіршого".