Спеціалізовану освітню платформу для проектних менеджерів заснував вчений Іван Оберемок

Автор: ...

Експерт, який допомагає міжнародним компаніям ефективніше керувати проектами, розповів про формування спільноти професійних менеджерів проектів.

Спеціалізовану освітню платформу для проектних менеджерів заснував вчений Іван Оберемок  - today.ua

Найпоширеніша причина провалу проекту, згідно зі статистикою професійної асоціації з управління проектами Project Management Institute (PMI) – неакуратний збір вимог (35% випадків). На другому місці – розпливчасте чи неадекватне бачення цілей (29%). Згідно з даними Інституту ефективне управління проектами дозволяє світовим бізнес-лідерам витрачати в 21 раз менше грошей, ніж це роблять ті, хто не звертає увагу на свої успіхи у цьому напрямі. На власній практиці в цьому неодноразово переконався Іван Оберемок, вчений, тренер-консультант із 15-річним досвідом впровадження систем управління проектами у великих міжнародних компаніях будівельної галузі, серед яких міжнародний холдинг BI Group (Казахстан) та одна з найбільших архітектурних компаній України “Архіматика”. Як наука підвищує ефективність бізнесу та допомагає розвивати міжнародне співтовариство професіоналів в управлінні проектами – в інтерв'ю з Іваном Оберемком, кандидатом технічних наук та автором понад 60 наукових та навчальних публікацій з управління проектами.

Іване, з чого починався Ваш шлях вченого?

Моє перше глобальне дослідження було формалізоване у вигляді кандидатської дисертації на тему «Методи та засоби проектно-орієнтованого управління у вищих навчальних закладах». Я був першим здобувачем, хто займався, зовсім незвіданим на початку 21 століття – розвитком систем управління проектами, зокрема й у вищих навчальних закладах.

Популярні зараз

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

В Україні знижено ціни на газ

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Ваше дослідження відомі вчені та заслужені професори в галузі інформаційних технологій та управління проектами визнали значним внеском у розвиток управління проектами. У чому цінність та унікальність Вашого дослідження?

Новизна проведеного наукового дослідження полягає у розроблених методах та засобах проектно-орієнтованого управління для реалізації проектів вищих навчальних закладів. Практична цінність розробленої технології у тому, що вона дозволяє реалізовувати проекти у межах стратегії організації з допомогою виконання її типових бізнес-процесів. У 2004 році мені Вищою атестаційною комісією Міністерства освіти і науки України присуджено ступінь кандидата технічних наук.

Про визнання вченого свідчать його публікації. Ви співавтор кількох навчальних посібників, один з яких – «Управління проектами розвитку регіонів та міст», Міністерство освіти та наук України рекомендувало для вивчення у ВНЗ та спеціалістами у сфері управління проектами. Розкажіть про Ваші роботи докладніше.

Понад 15 років я викладаю дисципліни з управління проектами та спеціалізованих програмних продуктів управління проектами у Київському національному університеті будівництва та архітектури. У посібнику «Управління проектами розвитку регіонів та міст» викладено методи та інструменти формування структури програм та проектів розвитку регіонів та міст, представлені кейси реалізованих мною проектів створення систем управління портфелем проектів. Посібник використовується фахівцями з управління проектами провідних вищих навчальних закладів України. Я з гордістю можу сказати, що текст вивчили сотні спеціалістів у галузі управління проектами. Мої колеги викладачі поділилися своїми відгуками, надавши високу оцінку. Усі мої наукові та навчальні публікації, а їх понад 60, створювалися як практичні керівництва реалізації високотехнологічних проектів та програм розвитку будівельних та виробничих компаній. Праці пройшли ретельне рецензування заслуженими та відомими вченими України в галузі та отримали схвалення Міністерством освіти та наук України, радами факультету та кафедри.

Захист дисертаційної роботи та публікації навчальних посібників є підтвердженням професіоналізму у сфері. Як експерта Вас запрошували для оцінки робіт інших вчених? 

Так, я був запрошений до персонального складу спеціалізованої вченої ради К35.874.02 у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 - управління проектами та програмами.

Як Ви б описали свій внесок як експерта у роботу спеціалізованої вченої ради?

До персонального складу запрошують лише іменитих учених, докторів та кандидатів наук, зі званням доцента та професора, засновників своїх наукових шкіл, авторів безлічі наукових праць, професіоналів-практиків та експертів у наукових напрямках у досліджуваній галузі. За три роки роботи у спеціалізованій вченій раді я брав участь в оцінці 8 дисертаційних робіт. У складі експертних комісій давав оцінку як цінності наукових досліджень та впливу на розвиток управління проектами, так і актуальності досліджень, науковій новизні та результату, оцінював також повноту їх викладу, відповідність дисертаційних робіт спеціальності “управління проектами та програмами” та профілю спеціалізованої вченої ради, відповідність дисертації вимогам МОН України. Результатом роботи експертних комісій був висновок з аналізу дисертаційних досліджень, у якому наголошувалося на можливості присудження відповідного наукового ступеня здобувачу. Як на мене, брати участь у формуванні пулу висококласних фахівців з управління проектами – моє покликання.

Очевидно тому Ви вирішили створити власну міжнародну освітню платформу, яку щорічно відвідують 70 тисяч користувачів з більш ніж 30 країн. У чому полягає її місія?

Освітня платформа PMway дозволяє впливати на культуру управління в організаціях. В умовах ринку, що стрімко розвивається, за допомогою методів та інструментів управління проектами, викладених на платформі, я сприяю вирішенню ключового питання бізнесу – як забезпечити стабільний розвиток “в ногу” з розвитком ринку, як приймати “правильні” управлінські рішення. Освітня платформа PMway через підвищення обізнаності вищої та середньої ланки менеджменту компанії впливає на покращення управлінської культури. За своїм наповненням матеріалами, можливостями тестування та заявити про себе на ринку праці, вона є абсолютно унікальною і цим приваблює велику кількість експертів у сфері управління проектами.

Що включає в себе освітня платформа PMway ?

Виходячи з місії освітньої платформи PMway, одним з ключових завдань зміни культури управління є навчання фахівців різного рівня. На платформі викладені практичні матеріали та інформаційні інструменти проектного управління від Microsoft, мої знання та досвід, накопичені в процесі дослідницької та практичної діяльності, лише необхідне для учасників проектних команд, проектних менеджерів, для керівників проектних офісів та керівників з розвитку.

На освітній платформі також прописані тести для перевірки вивченого та засвоєного матеріалу. Є можливість створити свій профіль, внести інформацію про свою діяльність та досвід. Туди ж підтягуються результати пройденого тестування. Таким чином, освітня платформа PMway ще й сприяє просуванню фахівців з управління проектами на ринку праці, демонструючи рівень засвоєних знань. Такий підхід підвищення рівня освіченості в управлінні проектами, за яким створено освітню платформу PMway, дозволяє забезпечувати комплексне рішення для розвитку культури прийняття управлінських рішень для всіх учасників проектного управління організації.

Освітня платформа PMway використовується фахівцями багатьох відомих компаній. Серед них Архіматика, Бюро інженерного проектування та Холдинг BI Group – лідери будівельної галузі та великі гравці на ринку архітектури та нерухомості України та Казахстану. Скажіть, хто ще користується платформою?

Платформа розвивається та зростає й кількість користувачів на ній. За практичними знаннями звертаються фахівці з управління проектами з Казахстану, України, Росії, Білорусі, Узбекистану, Киргизстану, Німеччини, Молдови, Польщі, Азербайджану, Туреччини, Вірменії, Нідерландів, Грузії, США, Великобританії, Франції, Латвії, Таджикистану, Чехії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Іспанії, Сербії, Таїланду, Кіпру, Єгипту, ОАЕ. На сьогоднішній день понад 1100 спеціалістів створили свої профілі. Понад 500 пройшли тестування та підтвердили рівень володіння знаннями в сфері управління проектами, здобутими в тому числі і на освітній платформі PMway. Серед них як індивідуальні користувачі, так і співробітники авторитетних українських та казахстанських компаній будівельної галузі. Вдячний такій великій спільноті за довіру моїм знанням та досвіду.

Схоже, Ви відіграли важливу роль у підтримці кар'єри багатьох фахівців з управління проектами. Яким Ви бачите свій подальший внесок у розвиток управління проектами?

Формування спільноти проактивних фахівців, співробітників високотехнологічних компаній, які продовжать привносити отримані на освітній платформі PMway знання у підвищення культури управління через проекти в організаціях. Також у планах закріплення вагомого авторитету на англомовному ринку та створення сильної позиції кращої вузькоспеціалізованої та високоінтелектуальної, науково-практичної освітньої платформи у сфері управління проектами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Автор: Марія Куницька

.