Сьогодні стартує чемпіонат України з волейболу у чоловічій Суперлізі

Турнір з волейболу розпочнеться матчем у Львові за участі чемпіона країни "Барком-Кажани" і "Фаворита" (Лубни), повідомляється на офіційному сайті змагань.

Сьогодні стартує чемпіонат України з волейболу у чоловічій Суперлізі - today.ua

Серед учасників  - 8 команд. Завтра відбудеться повторний матч двох команд, а решта клубів розпочнуть боротьбу наступної п'ятниці, 14 вересня.

Крім львів'ян та лубенців серед учасників турніру - хмельницький «Новатор», дві вінницькі команди («Серце Поділля» та «МХП-Вінниця»), харківська «Юракадемія», чернігівський «Буревісник-ШВСМ» і переможець змагань Вищої ліги минулого сезону, команда «ШВСМ-СумДУ (Суми).

Багаторазовий чемпіон і володар Кубка країни, а також переможець європейського Кубка топ-команд у 2004 році харківський "Локомотив" опинився у важкій фінансовій ситуації. Керівництво клубу було змушене відмовитися від участі у чемпіонаті України Суперліги, перейшовши у другий ешелон.

Згідно з регламентом змагань, на першому етапі 8 команд зіграють один з одним в чотири кола, провівши, таким чином, 28 матчів. Потім розпочнуться ігри плей-офф, в яких зіграють до двох перемог 1 місце з 8, 2-7, 3-6, 4-5.

Далі відбудуться півфінали за 1-4 та 5-8 місця також до двох перемог, після чого пройдуть ігри за 1, 3, 5, 7 місця до трьох перемог.

Команда, що посяде у чемпіонаті 8 місце, перейде у вищу лігу, а її змінить в елітному дивізіоні переможець турніру рангом нижче. Команда, яка опиниться на 7 місці в Суперлізі проведе перехідні ігри з другою командою Вищої ліги за право виступати в головному чоловічому турнірі українського волейболу в сезоні 2019-2020 років.