Складає цілі речення: “говірлива” собака з США знає 29 слів

Складає цілі речення: "говірлива" собака з США знає 29 слів - today.ua
Loading...

Логопед із США Христина Хангер навчила свою собаку “говорити”, і тепер її улюблениця може розповісти про своє бажання погуляти або пограти, і навіть висловити ніжні почуття до господині. Вихованцеві в цьому допомагає спеціальна дошка з кнопками, за допомогою якої розумний пес навіть будує цілі фрази. Всього словниковий запас “освіченої” собаки становить 29 слів.

Працюючи з однорічними і дворічними дітьми, 26-річна дівчина використовує для спілкування допоміжні пристрої виводу мови. У якийсь момент американці прийшла в голову ідея навчити свою собаку, двомісячну Стеллу, взаємодіяти за допомогою аналогічного досягнення прогресу, але зробленого спеціально для тварини.

Логопед взяла за основу програми для гаджетів, що складаються з набору слів з картинками і аудіосупроводом, з яких люди можуть складати речення.

Христина Хангер змайструвала дошку з великими кнопками, кожна з яких відведена для окремого слова і при натисканні відтворює звуковий файл з ним. У пристрої при цьому представлені не тільки найпростіші і найважливіші для собак дієслова та іменники, такі як "їсти", "грати", "йти", "парк", "пляж", а й прикметники, що означають емоційний стан "щаслива", "зла". Також американка відвела кілька кнопок для імен Стелла, Христина і Джейк (наречений дівчини).

Щоб навчити тварину користуватися дошкою, Христині і Джейку знадобилося чимало терпіння. Пара почала з малого: кожен раз, коли вони збиралися на прогулянку з собакою, вимовляли фразу "на вулицю" ("outside") і натискали ногою відповідну кнопку. Поступово собака уловлювала зв’язок між словом і подією і врешті-решт зрозуміла: щоб вийти з дому, потрібно натиснути на кнопку.

Таким чином Хангер займалася зі своїм улюбленцем кожного дня, періодично додаючи нові вирази, і собака постійно показувала прогрес. Після 16 місяців хвостата вивчила вже 29 слів, стверджує її господиня. Найбільше пес любить, звичайно ж, кнопку "на вулицю", а також "пляж". Тварина нерідко складає цілі речення, і це не просто випадкові натискання на клавіші, впевнена дівчина.

Господиня собаки говорить, що Стелла спілкується на рівні дворічної дитини. Американка планує і далі вчити її "говорити" і сподівається аналогічним способом тренувати інших псів.

Раніше повідомлялося, що в Україні працюють над створенням першого банку крові для тварин.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...