У Національному банку України (НБУ) терміново заявили, що повідомлення про використання при виготовленні нової 1000-гривневої купюри неліцензованих шрифтів, не відповідає дійсності. Банкноту нового високого номіналу - 1000 гривень - Національний банк має намір ввести в обіг з 25 жовтня 2019 року.
«Всі зображення на банкнотах є авторською графікою. Художники, які працюють над їх дизайном, не використовують готові малюнки або шрифти — вони власноруч створюють векторні графічні елементи дизайну, в тому числі і буквену напис номіналу банкноти. Використання авторських творів замість готових продуктів передбачено для забезпечення високого рівня захищеності банкнот, адже підробити авторське зображення складніше, ніж скопіювати готове», — повідомили в Нацбанку.
При цьому в НБУ відзначили, що в процесі створення зображень для дизайну банкнот «художники вивчають відповідну графічну інформацію з відкритих джерел, після чого створюють власне творіння з додаванням авторського бачення тих чи інших елементів». Частковий збіг окремих елементів на банкноті з зображеннями у відкритих джерелах може бути пов'язано з творчою обробкою публічно доступних матеріалів. Це ж стосується і написи «Одна тисяча гривень», з приводу якої й виникли підозри.
Раніше глава Національного банку України Яків Смолій оголосив про зміни в номінальному ряді національної валюти, які спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні, в результаті чого кількість купюр і монет скоротиться. За його словами, з 1 жовтня поточного року монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні і будуть виведені з обігу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal