Сьогодні субсидія є як найбільш ефективною, так і найбільш складною держпрограмою.
До субсидії у багатьох завжди виникають якісь питання. Особливо у ті моменти, коли йде перепризначення виплат на новий період.
Тому в Міністерстві соціальної політики України вирішили відповісти на найбільш нагальні питання українців щодо субсидій.
- Чи зберігається субсидія для працюючих пенсіонерів?
- Що стосується працюючих пенсіонерів, то вони мають право на субсидію на підставі і пенсії, і зарплати, яку вони отримують, - роз'яснили в Міністерстві соціальної політики України. - Якщо пенсіонер перестав працювати або вийшов на пенсію, йому потрібно протягом місяця з декларацією про доходи звернутися в управління соцзахисту, і субсидію на житлово-комунальні послуги перерахують з урахуванням тільки одного доходу - пенсії.
- Чи будуть грошові перекази впливати на розмір субсидії?
- Грошовий переказ з-за кордону, що перевищує 50 тисяч гривень, при розрахунку розміру субсидії буде враховується як дохід.
Але ні депозити в банку, ні відсотки по ним, ні кешбек на розрахунок розміру субсидії не впливають.
- Чи можуть заробітчани розраховувати на субсидію?
- Якщо громадянин платить ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, то субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.
Сам факт тривалого перебування українця за кордоном не є підставою для відмови в отриманні їм субсидії на оплату комунальних послуг, якщо людина: отримує в Україні пенсію або інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини; знаходиться на лікуванні, навчанні або у відрядженні; декларує в Україні доходи і сплачує єдиний соціальний внесок.
- Чи позбудуться українці субсидій, якщо здають в оренду своє житло?
- За останні п'ять місяців в Мінсоцполітики виявили близько мільйона сімей, які оформили знижку на сплату комунальних послуг, а після цього в їх квартирах жили квартиранти. Така стратегія більше не буде діяти, адже це суперечить новими правилами надання субсидій, чинним в Україні з травня 2018 року.
- Чи може сім'я розраховувати на субсидію, якщо має земельний пай?
- Якщо пай не здається в оренду, то ніяких наслідків для видачі субсидій немає, - запевнили в Міністерстві соцполітики.
- Якщо в квартирі зроблено дорогий ремонт, субсидію можуть забрати?
- На видачу субсидії впливають тільки доходи, отримані сім'єю за попередній рік. Ремонт ніякого відношення до цього не має.
- Чи потрібно в декларації для отримання субсидії відображати свій дохід в цифрах?
- У розділі 3 декларації про доходи в жовтні 2018 року вказуються тільки дані про види та суми доходів, інформація про яких відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за I-II квартал 2018 року.
Наприклад, це може бути дохід від здачі молока, квартири в оренду, доходи від фрілансу або заробітки за кордоном.
Не потрібно відображати в декларації зарплату, пенсію, соцвиплати. Управління соцзахисту населення самостійно верифікує ці дані.
Нагадаємо, монетизація субсидій буде проводитися в три етапи: перший етап почнеться з 1 січня 2019 року, другий - з 1 травня, а третій - з 1 жовтня.