Що робити з розбитим термометром і що категорично забороняється

Автор: Оксана Житнюк

Розбитий термометр - це дуже небезпечно, тому, якщо раптом таке трапляється, важливо знати, яких заходів слід дотримуватись, а що робити категорично забороняється. Зокрема, небезпечна для здоров'я ртуть, що міститься в термометрі.

Що робити з розбитим термометром і що категорично забороняється - today.ua

Що робити, якщо розбився термометр

Найголовніше - не панікувати. Всіх, хто не прибирає ртуть, треба вивести з кімнати. Важливо знати, що небезпечна речовина починає випаровуватися при температурі 20 градусів, тому одразу відкрийте вікно, щоб зменшити концентрацію випарів ртуті і зробити температуру в приміщенні нижчою.

Одягніть гумові, нітрилові або латексні рукавички та обережно зберіть осколки від термометра, поклавши їх на шматочок паперового рушника. Помістіть в пластиковий пакет (або зіп-пакет), який герметично закривається.

Щоб зібрати частинки ртуті в невелику кульку, використайте шматочок картону. Щоб зібрати маленькі крихти ртуті, використовуйте піпетку, а тоді обережно вичавіть ртуть з піпетки на вологий паперовий рушник.

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Чого категорично не можна робити

Ні в якому разі не використовуйте віник або пилосос. Через це ртуть може розпастись на менші частинки і потрапити в повітря.

Не можна виливати ртуть у водостік. Через це ртуть залишиться у водостоці і продовжить "опромінювати" шкідливою речовиною території.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не можна залишатись в тому ж одязі, в якому ви були під час прибирання ртуть, тому що на ньому теж можуть бути залишки речовини.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, які продукти потрібно щодня вживати гіпертонікам для зниження тиску.

Головне