Що буде з ціною на автогаз, бензин та дизель в листопаді: експерти здивували прогнозом

Автор: Лобанова Єлизавета

Золотий сезон для автозаправних мереж минув – попит на пальне падає. На початку листопада ціни на автогаз знизилися на 50 копійок, а на бензин і дизпаливо завмерли. За словами експертів, трейдери не будуть ризикувати підвищувати ціни, якщо на те не буде економічних підстав. Однак є кілька причин, які можуть вплинути на вартість автомобільного палива в листопаді.

Що буде з ціною на автогаз, бензин та дизель в листопаді: експерти здивували прогнозом - today.ua

"Ціноутворення на пальне визначається двома факторами. Перше – це вартість нафтопродуктів на кордоні, оскільки Україна завозить ¾ всіх нафтопродуктів. Ціни протягом місяця істотно не змінювалися. Друге – курс гривні до долара і євро. Гривня останнім часом трохи ослабла і може слабнути і далі", – ділиться експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.

Вже другий місяць ціна на бензин і дизпаливо залишається приблизно на одному рівні. За весь жовтень змінилася тільки вартість скрапленого газу – він подешевшав на 50 коп./л. Автогаз збавив у ціні через подорожчання у вересні – тепер він повернувся на свої позиції. Якщо порівнювати бензин і дизпаливо на початок і кінець жовтня, то ціни не змінилися.

Невеликі коливання цін спостерігаються по регіонах, зауважує експерт енергоринку Леонід Косянчук. В областях, де купівельна спроможність менше, ціни на стелах АЗС трохи нижчі. Різниця в цінах між регіонами коливається в межах 9-10%.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Не вплинуло на ціни і підвищення спецмит на імпорт до 4%, зазначає Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії UPECO. Труба, по якій в країну надходив дизель, зупинилася, а трейдери переорієнтувалися на поставки по морю. Сезонні тенденції продовжать впливати на ціни.

"Навігація стає складніше і постачання на зимовий період можуть переорієнтуватися на Білорусь і Росію, але не по трубі, а по залізниці. Це не вплине на ціну, ціна постачання залишиться такою ж", – говорить Сіренко.

Основні фактори, які будуть впливати на ціни – курс валют і вартість ресурсу на кордоні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Трейдер купує пальне за валюту. Коли національна валюта падає, наступна закупівля нафтопродуктів обходиться АЗС дорожче, через що доводиться піднімати ціни. До того ж щомісяця на вартість палива впливає і акциз, оскільки він нараховується в євро і залежить від стабільності гривні. А якщо курс змінюється на 10 копійок, то через два тижні ціни на заправках зміняться на 7-8 копійок. Якщо вартість пального в Європі змінюється на 1%, то через тиждень на заправках вона може змінитися на 10 копійок", - пояснює експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.

Раніше повідомлялося, що в Україні почнуться масові перевірки нелегальних заправок. Перелік об'єктів, який направили в Податкову службу, включив в себе 834 АЗС, що працюють без ліцензії.