Сьогодні, 29 березня, православні віруючі всього світу вшановують пам'ять святого великомученика Сави Єрмопольского, який проповідував християнство за часів єпископа Вульфа. Саме він пожертвував своїм життям, відстоюючи релігію у ІІІ столітті нашої ери на території Єгипту.
Ставши праведним, Сава вів мирне, стримане і мовчазне життя, уникав жінок і усі свої дні проводив за молитвою, часто співав у церкві і дбав про її благоустрій. Під впливом язичницьких жерців, він потрапив під гоніння. Саву прогнали, а потім просили повернутися і принести себе в жертву.
У цей день наші пращури слідували багатьом прикметам. За одною з них, на Савин день заборонялося їсти хліб після заходу сонця, так як це може призвести до злиднів.
Також 29 березня категорично не можна розводити вогнище, бо вважалося, що в цей день вогонь принесе лише нещастя. До того ж, в день пам'яті Сави, селяни намагалися ні з ким не сваритися, бо існувало повір'я, що це може накликати на людину неприємності.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що стосується погодних прикмет, то згідно з повір'ями, пливучі високо по небу хмари обіцяли теплу і сонячну погоду в найближчі дні. Якщо сонце сховалося за хмари – скоро нагряне дощ. Якщо день видався сонячний і теплий, наші предки говорили, що наступні декілька будуть радувати ясною погодою. Одночасний приліт великої кількості птахів також говорив про те, що сезон буде теплим.
Також вважалося, що тим, хто народився 29 березня доведеться все життя везти на собі віз.
Іменини в цей день святкують: Тимофій, Трохим, Денис, Омелян, Олександр, Іван, Петро, Павло, Антон.
Today.ua повідомляв, що 28 березня православні відзначають день двох святих мучеників Олександрів.