Зеленський схвалив скасування штрафних балів водіям - доведеться платити

Президент Володимир Зеленський підписав затверджений депутатами Верховної Ради закон про скасування нарахування штрафних балів водіям. Тепер порушникам ПДР замість віртуальних балів доведеться розплачуватися реальними грошима.

Зеленський схвалив скасування штрафних балів водіям - доведеться платити - today.ua

У Кодексі України про адміністративні правопорушення більше немає норми адміністративного покарання у вигляді штрафних балів за порушення ПДР, яке зафіксовано камерами.

Система штрафних балів для водіїв за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих камерами, з'явилася в нашій країні п'ять років тому. Тоді вважалося, що це прогресивний крок. Проте час показав, що ті, хто став ініціатором запровадження такої системи, помилилися.

Українським водіям з 2015 року щороку давали по 150 балів. При порушенні правил дорожнього руху, зафіксованих камерами, бали віднімалися. Виходило, що водій міг спокійно порушувати по кілька разів на рік правила дорожнього руху. І так тривало кілька років поспіль.

В результаті у деяких водіїв з'явилося відчуття вседозволеності. В кінцевому підсумку з такою практикою вирішили покінчити. Тепер за порушення ПДР, зареєстрованого камерой, доведеться платити штраф.

ДЖЕРЕЛОSegodnya.ua