Кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому вигляді в Україні проіснувала лише добу. З 1 липня закон вступив в силу, змусивши любителів п'яної їзди напружитися. Проте вже наступного дня ряди потенційних злочинців облетіла інша звістка: кримінальну відповідальність скасували, залишивши лише адміністративну. Чому так сталося, з'ясовував 24tv.ua.
Закон № 2617-VIII, який набув чинності з 1 липня, передбачав кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому вигляді. Виявляється, він був прийнятий у першому читанні ще попереднім складом Ради у 2018 році. Закон мав почати діяти з 1 січня 2020. Однак з різних причин відклали його вступ у силу до 1 липня. І ось, нарешті, 1 липня він став дійсним.
За що передбачалася кримінальна відповідальність
- керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- передача керування машини або іншого транспорту людині, яка перебуває в стані такого сп'яніння;
- відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів;
- вживання водієм автомобіля чи іншого виду транспорту після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником).
Загалом, все логічно і зрозуміло. Проте вже 2 липня, буквально на наступний день президент підписав закон № 720-IX, який виключив з кримінального кодексу статтю про відповідальність за п'яне водіння. Таким чином, ця стаття проіснувала всього добу і була декриміналізована.
Популярні зараз
Міноборони у грудні назве умови демобілізації з ЗСУ
Новий кросовер компанії Kia називатиметься Syros
Наприкінці 2024 року в Україні почнуть будувати соціальне житло
Росія не розпочне переговори до повного звільнення Курської області від ЗСУ, - WP
Що думає з цього приводу поліція
Поліція – рішуче "за" повернення адміністративної відповідальності. Виявляється, оформлення протоколу про кримінальну відповідальність набагато складніше за процедурою і займає набагато більше часу, ніж оформлення протоколу про адміністративне порушення.
Якщо оформлювати справу як адміністративну, поліцейським потрібно витратити 2-3 години часу. А якщо б довелося оформлювати кримінальну справу, то тут уже потрібно 6-8 годин. Тому поліцейські надихнулися, коли скасували кримінальну відповідальність.
Разом з тим, правоохоронці пропонують запровадити для тих, кого повторно зловили за кермом в нетверезому вигляді, адміністративний арешт на термін до 15 діб.
А тим часом на дорогах України повно п'яних порушників. Причому, нетверезими за кермо сідають не лише самі українці. Так, днями у Харкові п'яний сирієць збив хлопчика і намагався утекти.