“Я автомеханік“: шахраї вигадали новий обман водіїв

Автор: Максимов Віталій

Багато автомобілістів упевнені, що шахраї їх не зможуть обдурити. Але не можна бути такими самовпевненими, адже зловмисники постійно вигадують нові злочинні схеми. На них можуть потрапити навіть досвідчені автомобілісти. Шахраї вигадали новий спосіб обману водіїв, представляючись їм "автомеханіками".

“Я автомеханік“: шахраї вигадали новий обман водіїв - today.ua

Суть цього шахрайства ось у чому. Зловмисники підбирають собі жертву, наприклад, біля торгового центру чи біля супермаркету. Одна з головних умов – щоб потенційна жертва була одна у своєму автомобілі. Потім вони їдуть за нею на своїй машині і в зручний для себе момент починають подавати сигнали потенційній жертві, щоб вона зупинилася.

Потім шахрай (або шахраї) повідомляють водію, який зупинився, що з-під капота його автомобіля нібито йде дим. При цьому зловмисник каже, що він автомеханік і може допомогти в усуненні несправності.

Стурбований водій та шахрай їдуть на найближчу АЗС. Там "автомеханік" копається під капотом, а потім повідомляє, що, наприклад, зламалися датчики розподілу мастила. При цьому "автомеханік" каже, що у нього в автомобілі є потрібні запчастини, і він з радістю їх продасть, щоб "допомогти колезі-водієві".

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Довірливий водій погоджується, хоча ціна йому може здатися завищеною. Але заради улюбленого автомобіля можна вдатися до зайвих витрат. Тим більше, що шахрай може показати у телефоні сайт, де ціни на запчастини також високі.

“Я автомеханік“: шахраї вигадали новий обман водіїв

Зрештою шахрай та його жертва розтаваються. Тільки вдома, у спокійнішій обстановці, водій починає здогадуватися, що його обдурили. Цей здогад стає впевненістю після того, як водій промоніторить Інтернет і з'ясує, що насправді запчастини, куплені ним у "автомеханіка", коштують у кілька разів дешевше.

У цьому випадку, звісно, можна звернутися з відповідною заявою до поліції. Але це може не дати результату, оскільки зловмисники можуть, наприклад, використовувати фальшиві номерні знаки. Та й не всі водії в таких випадках звертають увагу на номерні знаки, і тим більше не запам'ятовують їх.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому потрібно критично ставитись до будь-яких випадкових "помічників", які можуть зустрітися на дорозі. Шахраї постійно вигадують нові схеми обману довірливих автомобілістів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні шахраї обдурили 50 людей, обіцяючи їм пригнати автомобілі з Європи.