ЗСУ використовують рідкісний вітчизняний РСЗВ “Бастіон-2“

На озброєнні ЗСУ є кілька вітчизняних реактивних систем залпового вогню "Бастіон-2", які використовують для знищення російських окупантів і військової техніки. Про це свідчать фото та відео, що з'явилися в Інтернеті.

ЗСУ використовують рідкісний вітчизняний РСЗВ “Бастіон-2“ - today.ua

За даними відкритих джерел, всього було зроблено шість бойових машин "Бастіон-2". Скільки їх наразі залишилося у ЗСУ – це не відомо. Але українські захисники їх, як і раніше, використовують.

Що це за бойова машина "Бастіон-2"? Які її основні тактико-технічні характеристики?

"Бастіон-2" – це реактивна система залпового вогню калібру 122 мм, розроблена приблизно у 2008-2010 роках. Це український аналог чеської РСЗВ RM-70 (до речі, RM-70 у великій кількості використовують в Україні для боротьби з російськими окупантами). Його збудували на базі радянського РСЗВ БМ-21 "Град".

Є дві версії "Бастіону" - "Бастіон-1" та "Бастіон-2". Калібр реактивних снарядів у них однакові – 122 мм. Вони один від одного відрізняються головним чином колісною базою. У "Бастіон-1" коротка колісна база, а "Бастіон-2" – довга колісна база. Обидві ці бойові машини збудовані на шасі КрАЗ 6322 6x6, тоді як БМ-21 – на шасі Урал-375D.

"Бастіон-2" завдяки збільшеній колісній базі більш автономний, ніж "Бастіон-1". У нього більший боєкомплект. Поруч із напрямними знаходяться додаткові 40 ракет. Так само, як у чехословацького RM-70. У "Бастіон-1" після залпу нові ракети потрібно завантажувати із транспортної машини.

ЗСУ використовують рідкісний вітчизняний РСЗВ “Бастіон-2“

Щоб перезарядити "Бастіон-2" і знову відкрити вогонь по супротивнику, потрібно всього 2 хвилини. У БМ-21 "Град" на це потрібно приблизно 7 хвилин.

Під капотом знаходиться дизельний двигун ЯМЗ 238ДЕ2 потужністю 330 к.с. Максимальна швидкість такої бойової машини складає 70 км/год.

Боєкомплект "Бастіону-2" - 40 ракет калібру 122 мм. Максимальна дальність стрілянини – 40 км. В одному пакеті можна випустити 40 ракет.

Також слід зазначити, що "Бастіон-2" має систему GPS позиціонування, яку розробила українська компанія "Оризон-Навігація". Ця система підвищила бойові можливості "Бастіону".

На озброєнні ЗСУ зараз є кілька систем РСЗВ калібру 122 мм. Про чеський RM-70 ми вже згадували. Є ще, наприклад, румунська РСЗВ APR-40. Це румунська ліцензійна версія "Града".

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що Україна вже отримала пускові установки для ракет Brimstone.