США в рамках нового пакету військової допомоги на 400 млн доларів передадуть Україні нову партію бронетранспортерів Stryker. Про це повідомила прес-служба американського Міністерства оборони.
У повідомленні йдеться про те, що в цій новій партії буде, зокрема, 32 бойові машини Stryker. Також у рамках цього нового пакету військової допомоги Україна отримає від Білого дому зенітні комплекси Stinger, ракети з оптичним наведенням (TOW), ПТРК Javelin, розвідувальні дрони Black Hornet, авіаційні ракети Hydra-70 та інше.
32 бронетранспортери Stryker мають передати Україні вже найближчим часом. Зважаючи на все, їх можна буде використовувати під час контрнаступу зі звільнення тимчасово окупованих територій України, який ЗСУ розпочали у першій половині червня 2023 року.
Зазначимо, що на озброєнні ЗСУ бронетранспортери Stryker з'явилися у 2022 році. Вони вже встигли довести свою користь у боротьбі проти російських окупантів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що таке Stryker? Які його головні тактико-технічні характеристики та як його можна використовувати під час бойових дій?
Це восьмиколісна бойова броньована машина з посиленим протимінним захистом. Її головне завдання – доставка піхоти на поле бою та вогнева підтримка. Її також використовують для патрулювання та розвідки. Армія США прийняла на озброення Stryker на початку 2000-х років.
Довжина цієї бойової броньованої машини складає 6394 мм, ширина – 2667 мм, висота – 2170 мм, а дорожній просвіт – 500 мм. Вона оснащується дизельним двигуном потужністю 350 к.с., який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість сягає майже 100 км/год. Запас ходу – близько 530 км, але це залежить від типу території.
Броня захищає від бронебійних куль калібру до 14,5 мм та від уламків снарядів й мін калібру до 152 мм. Можна встановити додатковий захист.
Одна з найсучасніших версій – Stryker Double V-Hull A1. Її розробили з урахуванням 20-річного досвіду використання "Страйкерів", зокрема, під час бойових дій в Афганістані. У цієї машини нова форма корпусу у вигляді V-подібного подвійного днища, що значно посилило протимінний захист, а також модернізована підвіска та ходова частина, нові сидіння для екіпажу та десанту, новий дизельний мотор.
Раніше ми повідомили, що Україна отримала від ФРН нову партію Leopard 2 A6.