Норвегія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 1000 розвідувальних мікродронів PD-100 Black Hornet ("Чорний шершень"). Про це повідомила прес-служба норвезького Міністерства оборони.
За словами міністра оборони Норвегії Бьорна Арільда Грамма, передача цих маленьких розвідувальних дронів Україні вже розпочалася. Також Осло в рамках нового пакету військової допомоги передасть нашій країні два зенітно-ракетні комплекси NASAMS.
Потрібно зазначити, що розвідувальні дрони Black Hornet вже перебувають на озброєнні ЗСУ. Їх отримали у 2022 році. Ці маленькі безпілотники виявилися такими корисними, що ЗСУ вирішили їх ще закупити.
Що це за "Чорний шершень"? Які його головні тактико-технічні характеристики та як його можна використовувати?
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
PD-100 Black Hornet – це найновіший дрон для ближньої розвідки, розроблений норвезькою компанією Teledyne FLIR. Його використовують для розвідки та ідентифікації цілей. Новий FLIR Black Hornet PR важить 32 грами. Довжина – 168 мм. Діаметр – 123 мм. Він має дві камери. Передача даних зашифрована та йде в режимі реального часу. У комплект входить пульт оператора, акумулятори.
Максимальна дальність польоту Black Hornet PR – 2000 метрів (перше покоління літало на 1000 метрів). Підготовка до запуску займає лише від 30 до 120 секунд. Час польоту – до 25 хвилин.
"Чорний шершень" закріплюється індивідуально за солдатом. Цей апарат показує, що відбувається із солдатом поруч на полі бою. Рівень використання Black Hornet – відділення чи взвод. Він особливо ефективний під час боїв у населених пунктах. Використання цього дрону відносно просте, не потрібна якась спеціальна підготовка. Базова підготовка оператора "Чорного шершня" складає лише 2 дні.
Серійне виробництво PD-100 розпочалося у 2007 році (за іншими даними – у 2011 році). На даний момент компанія Teledyne FLIR випустила вже понад 8 тисяч "Чорних шершнів" (за іншими даними – понад 14 тисяч). Найбільший покупець – США. Також цей дрон стоїть на озброєнні армій Великобританії, Німеччини, Франції, Польщі, Індії та армій інших країн світу. Армія Норвегії отримала перший Black Hornet у 2015 році.
Дрон "Чорний шершень" використовують як звичайні піхотинці, так і спецназівці. Наприклад, ці дрони мають американський спецназ і Командування спеціальних операцій сил морської піхоти США.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає нову партію американських безпілотників Puma.