ЗСУ можуть отримати польський комплекс NDR: топитимуть кораблі окупантів

Автор: Максимов Віталій

На озброєнні ЗСУ може з'явитися польський протикорабельний комплекс NDR (Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy) із ракетами NSM. За даними польського видання Defence24, Польща та Україна зараз ведуть відповідні переговори.

ЗСУ можуть отримати польський комплекс NDR: топитимуть кораблі окупантів - today.ua

На якій стадії перебувають переговори Києва та Варшави з цього питання – не уточнюється. Йдеться про закупівлю батареї NDR, а можливо навіть одного дивізіону. Скільки грошей Україна планує виділити на це озброєння – не відомо. Не виключено, що це будуть гроші Євросоюзу.

Армія Польщі почала використовувати перший комплекс NDR у 2012 році. Другий такий береговий комплекс польська армія отримала у 2014 році (він, до речі, коштував 800 млн злотих).

Комплекс NDR здатний вражати морські та наземні цілі. Він веде вогонь ракетами NSM (Naval Strike Missile) норвезької компанії Kongsberg. Морські та наземні цілі можна вражати на відстані до 200 км (за іншими даними – понад 220 км, можливо йдеться про модернізовану ракету).

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Довжина ракети NSM – трохи менше 4 метрів. Вага – 400 кг. Ця ракета створена за технологією "стелс".

Дивізіон NDR складається з двох батарей, трьох пускових установок (чотири ракети в кожній) та допоміжних машин керування вогнем. Також у такому дивізіоні є машини мобільного зв'язку, радари виявлення та супроводу цілей, машини тилового забезпечення.

ЗСУ можуть отримати польський комплекс NDR: топитимуть кораблі окупантів

У Польщі NDR використовується як береговий ракетний комплекс. З його допомогою поляки повністю перекривають Балтійське море. В результаті великі російські військові кораблі на Балтійському морі втрачають своє значення.

Польський протикорабельний комплекс може дуже допомогти Україні у боротьбі з російськими окупантами. Тим більше, що його можна використовувати й по наземним цілям. Ось тільки нас трохи бентежить радар, що входить до складу дивізіону NDR.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними з відкритих джерел, станом на 2021 рік у складі польського берегового ракетного комплексу NDR були трикоординатні РЛС TRS-15C. Але вони забезпечують виявлення надводних цілей лише до радіогоризонту, тобто на відстані не більше 40 км (за іншими даними – 50 км). Можливо, зараз у складі цього комплексу є інші радіолокаційні станції. Принаймні у польських ЗМІ вже говорять про наявність у цьому комплексі радара TRS-15N. Але, зважаючи на все, вони один від одного не сильно відрізняються.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Польща передасть Україні кулемети та новітні штурмові гвинтівки.