Спалах на Сонці обрушив земний радіозв'язок: учені попереджають про нові потужні викиди

Автор: Марченко Любов

У четвер, 6 квітня, вчені зафіксували сильний спалах класу М 3.0 на Сонці. Сонячний вітер, що долетів до Землі, порушив на нашій планеті та в її околицях радіозв'язок на коротких хвилях. При цьому вчені попереджають, що 7 квітня Сонце може "спалахнути" ще сильніше.

Спалах на Сонці обрушив земний радіозв'язок: учені попереджають про нові потужні викиди - today.ua

Наступне космічне явище може стати набагато небезпечнішим, попереджають астрономи.

Потужний спалах на Сонці, зафіксований 6 квітня, тривав 28 хвилин. Увесь цей час Сонце викидало в космос потік гарячої плазми. Заряджені частинки, що вирвалися з надр зірки, долетіли до Землі та обрушили короткохвильовий зв'язок. Проте вчені попереджають, що спалах, який стався в четвер, може бути передвісником потужнішого викиду.

Астрофізики класифікують сонячні спалахи залежно від потужності за 5 класами: А, В, С, М і Х. При цьому спалах класу А – найслабший, а класу Х – найсильніший. Причому при переході від одного класу до іншого потужність спалаху дедалі зростає. Згідно з прогнозами вчених, у п'ятницю, 7 квітня, може статися спалах на Сонці класу Х – найпотужніший.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Спалах на Сонці обрушив земний радіозв'язок: учені попереджають про нові потужні викиди

Досі найвідомішим в історії сонячним спалахом є так звана "Подія Керрінгтона", що сталася 1 вересня 1859 року. Через цей спалах 1-2 вересня на Землі вирувала магнітна буря, через яку впав телеграфний зв'язок. А північне сяйво, яке зазвичай спостерігається лише у високих широтах, тоді сягнуло навіть Карибів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте з того часу минуло понад півтора століття, і людство тепер набагато залежніше від технологій та радіозв'язку. Тому нові потужні спалахи на Сонці здатні завдати нашій планеті сильніших збитків, ніж Подія Керрінгтона.

Нагадаємо, до Землі летить небезпечний астероїд, який максимально наблизиться до нашої планети в лютому 2046 року. Вчені оцінюють його як потенційно небезпечний, який може загрожувати нашій планеті зіткненням.