У четвер, 6 квітня, вчені зафіксували сильний спалах класу М 3.0 на Сонці. Сонячний вітер, що долетів до Землі, порушив на нашій планеті та в її околицях радіозв'язок на коротких хвилях. При цьому вчені попереджають, що 7 квітня Сонце може "спалахнути" ще сильніше.
Наступне космічне явище може стати набагато небезпечнішим, попереджають астрономи.
Потужний спалах на Сонці, зафіксований 6 квітня, тривав 28 хвилин. Увесь цей час Сонце викидало в космос потік гарячої плазми. Заряджені частинки, що вирвалися з надр зірки, долетіли до Землі та обрушили короткохвильовий зв'язок. Проте вчені попереджають, що спалах, який стався в четвер, може бути передвісником потужнішого викиду.
Астрофізики класифікують сонячні спалахи залежно від потужності за 5 класами: А, В, С, М і Х. При цьому спалах класу А – найслабший, а класу Х – найсильніший. Причому при переході від одного класу до іншого потужність спалаху дедалі зростає. Згідно з прогнозами вчених, у п'ятницю, 7 квітня, може статися спалах на Сонці класу Х – найпотужніший.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Досі найвідомішим в історії сонячним спалахом є так звана "Подія Керрінгтона", що сталася 1 вересня 1859 року. Через цей спалах 1-2 вересня на Землі вирувала магнітна буря, через яку впав телеграфний зв'язок. А північне сяйво, яке зазвичай спостерігається лише у високих широтах, тоді сягнуло навіть Карибів.
Проте з того часу минуло понад півтора століття, і людство тепер набагато залежніше від технологій та радіозв'язку. Тому нові потужні спалахи на Сонці здатні завдати нашій планеті сильніших збитків, ніж Подія Керрінгтона.
Нагадаємо, до Землі летить небезпечний астероїд, який максимально наблизиться до нашої планети в лютому 2046 року. Вчені оцінюють його як потенційно небезпечний, який може загрожувати нашій планеті зіткненням.