Військовий конфлікт між Азербайджаном і Вірменією, що почався вчора, 27 вересня, вже забрав чимало людських життів. Обидві сторони повідомляють про втрати серед військових і мирних жителів. Правда, цифри в їхных повідомленнях кардинально різняться.
Так, за інформацією, яку дає Міноборони Вірменії, з вірменської сторони нібито поранено близько сотні військовослужбовців. 10 із них, через тяжкі поранення, довелося евакуювати в Єреван. Що стосується втрат противника, то Вірменія називає цифру у дві сотні осіб. Нібито приблизно стільки загинуло азербайджанських військових.
Крім того, Міноборони Вірменії говорить про втрату азербайджанською стороною близько 20 безпілотників і близько 30 одиниць бронетехніки.
Міноборони Азербайджану, в свою чергу, заперечує такі втрати зі свого боку і заявляє, що повідомлення вірмен "не відображають реальності". При цьому Баку свої втрати взагалі не озвучує. Зате знає, скільки було вбито військових з боку противника.
"Згідно з розвідданими, отриманими до кінця дня операції, в результаті бойових дій вірменська армія зазнала серйозних втрат. Втрати противника в живій силі склали понад 550 осіб убитими і пораненими", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони Азербайджану.
Крім того, за інформацією азербайджанської сторони, їхня армія знищила 22 танка, 18 безпілотників і 15 ЗРК "ОСА", які стоять на озброєнні вірменської армії.
Вірменія також повідомляє про втрати бійців Нагірного Карабаху, через який, власне, вже понад 30 років триває цей конфлікт, що періодично переходить із холодної в гарячу фазу.
Згідно з даними вірменської сторони, загинуло 16 військових Нагірного Карабаху, і ще близько сотні військовослужбовців були поранені.
Є також загиблі й поранені серед цивільного населення. Повідомляють про двох загиблих і понад тридцять поранених.
За повідомленням Вірменії, понад півсотні населених пунктів в Нагірному Карабаху були атаковані азербайджанської артилерією і безпілотниками.
Нагадаємо, вчора з'явилася реакція МЗС України на конфлікт в Нагірному Карабаху. Українське зовнішньополітичне відомство закликало сторони конфлікту повернутися до діалогу і мирно врегулювати ситуацію.
І трохи історії
Обидві нині ворогуючі країни були в складі СРСР. Завдяки збалансованій національній політиці тоді вдавалося вирішувати міжетнічні конфлікти. Вони існували, проте завдяки твердій руці центральної влади все обходилося без кровопролиття. Проблему також пом'якшували міжнаціональні шлюби, які були поширені в радянську епоху і всіляко заохочувалися державою. Ситуація почала загострюватися вже в останні роки існування СРСР, коли стало очевидним, що союзна держава довго не протримається.