Водіїв за занадто гучний двигун штрафуватимуть на 34 000 грн

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть почати штрафувати аж до 34 000 гривень і позбавляти посвідчення водія аж до 6 місяців за занадто гучний двигун. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9564.

Водіїв за занадто гучний двигун штрафуватимуть на 34 000 грн - today.ua

Автори проекту закону №9564 виходили з того, що останнім часом в Україні серед водіїв транспортних засобів стала поширеною практика втручання у систему вихлопних газів. Внаслідок такого "тюнінгу" двигун починає дуже голосно працювати. Але так звані прямоточні глушники, подвійні спортивні системи та інші технічні девайси не передбачені конструкцією транспортних засобів. Вони порушують тишу та спокій громадян.

Під час війни такі шумові звуки автомобілів та мотоциклів схожі на звуки ворожих безпілотних летальних апаратів, і відвертають увагу ППО.

Тому автори законопроекту № 9564 пропонують штрафувати на 17 000 гривень водіїв, які під час воєнного стану керують ТЗ із надто гучним звуком двигуна. Якщо це правопорушення водій зробить повторно протягом одного року, то тоді штраф становитиме 34 000 гривень, і при цьому у нього можуть забрати посвідчення водія на строк до 6 місяців.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Але в цьому проекті закону є виняток. Штрафувати не можна буде водіїв за їзду з перевищенням допустимого рівня шуму за межами населених пунктів. Тобто поза містом можна буде їздити на автомобілях із прямоточним глушником.

Водіїв за занадто гучний двигун штрафуватимуть на 34 000 грн

Виносити постанови про штраф за їзду на автомобілі з двигуном, який видає надмірний звук, повинні будуть поліцейські на місці зупинки автомобіля. Але якщо це таке повторне правопорушення протягом року, то в цьому випадку штрафуватиме суд.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі проект закону № 9564 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Він має дати свій висновок щодо цього законопроекту. Потім проект закону №9564 винесуть до сесійної зали Верховної Ради України для розгляду по суті. Чи затвердять його народні депутати? Поки що важко сказати. Вважаємо, що затвердять, адже серед його авторів є Давид Арахамія, який очолює у парламенті фракцію політичної партії "Слуга народу".

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що у Полтаві поліція знешкодила небезпечну банду автомобільних шахраїв. Вони в Інтернеті продавали неіснуючі автомобілі, вимагаючи передоплату.