В Україні водіїв не можна штрафувати, якщо рівень алкоголю в їхній крові не перевищує гранично допустиму норму згідно з нормами міжнародного права 0,5 проміле. Такого висновку у справі №750/10219/23 дійшов Чернігівський апеляційний суд.

Як відомо, в Україні максимальний рівень алкоголю у крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле. Якщо більше, то тоді водія штрафують на суму від 17 000 до 51 000 гривень з позбавленням посвідчення водія на строк від 1 року до 10 років. Але, виявляється, при вмісті алкоголю в крові водія до 0,5 проміле штраф незаконний!
У липні 2023 року у Чернігові патрульні поліцейські зупинили автомобіль Honda Accord та виявили у водія ознаки алкогольного сп'яніння. Вони запропонували водієві пройти огляд на вміст алкоголю у крові у медичному закладі. Водій погодився, завивши, що не вживав алкогольних напоїв.
У медзакладі, згідно з відеозаписом, прилад Drager показав, що у водія рівень алкоголю у крові 0,3 проміле, що перевищує допустиму норму. Суд першої інстанції притягнув водія до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Популярні зараз
Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України
На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами
Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників
Чернігівський апеляційний суд скасував це рішення суду першої інстанції та закрив справу у зв'язку з відсутністю у діях водія складу адміністративного правопорушення.
Справа в тому, що у 1974 році ще Українська РСР ратифікувала Віденську Конвенцію про дорожній рух, у статті 8 якої йдеться про те, що максимальний рівень алкоголю в крові відповідно до національного законодавства не повинен перевищувати 0,50 гр чистого алкоголю на літр крові або 0, 25 мг на літр повітря, що видихається. Це еквівалентно 0,5 проміле. Тобто 0,3 проміле – це, згідно з міжнародним законодавством, природна норма алкоголю у повітрі, яке видихається людиною.
Тим часом, в Україні активно штрафують водіїв, у яких рівень алкоголю в крові більший за 0,2 проміле, але менший за 0,5 проміле. Чи стане рішення Чернігівського апеляційного суду прецедентом – покаже час. Думаємо, що суди, як і раніше, притягуватимуть до адміністративної відповідальності водіїв, у яких рівень алкоголю в крові не суперечить міжнародному законодавству.
Нагадаємо, раніше у Полтаві районний суд скасував штраф водію через мундштук алкотестера Drager. Справа виявилася в тому, що мундштук приєднали до приладу за відсутності водія.