Незабаром в Україні доведеться платити за газ майже вдвічі вище, ніж тепер. Відповідний проект Постанови Кабміну вже зареєстрований і оприлюднений на сайті Міненерго. Саме воно має намір запустити поглибше руку в кишені українців.
Зростання газових платіжок торкнеться приблизно чверті житлового фонду нашої країни. Йдеться про житло, яке досі не обладнано лічильниками споживання газу. Таких квартир в Україні налічується близько 3,3 млн, або 24,9% від усього житлового фонду країни.
Мешканці квартир, які не мають газового лічильника, насправді, споживають газу набагато більше, ніж передбачено у нормативах, за яким їм розраховують вартість блакитного палива. Вони щодуху витрачають газ, особливо в зимову пору, нерідко обігріваючи приміщення усіма чотирма включеними конфорками. Приблизно так міркують у відомстві, очолюваному Ольгою Буславець.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Такі міркування містяться у пояснювальній записці до документа. Там пишуть, що газзбути регулярно рапортують про неконтрольоване споживання блакитного палива мешканцями квартир, в яких немає лічильника. Це у підсумку призвело до того, що в країні за рік було спожито 383 млн кубометрів необлікованого газу, що призвело до фінансової дірки у 2,7 млрд гривень.
Тому Міненерго нічого не залишається, як підвищити норми споживання газу для квартир, в яких немає лічильника. Причому норма споживання буде різна: для теплої пори року і для холодної.
Як планують змінити норми
Для квартир з централізованим гарячим водопостачанням та газовою плитою:
- влітку – з 3,28 кубометра на місяць до 5,2 кубометра;
- взимку – до 7,6.
Для квартир з газовою плитою і без централізованої подачі гарячої води:
- влітку – з 5,39 до 7,1 кубометра;
- взимку – до 12.
Для житлових приміщень, в яких є газова плита і газовий нагрівач води:
- влітку – з 10,49 до 16,3;
- взимку – до 27.
У проекті Постанови передбачили також той період, коли в будинок із централізованим гарячим водопостачанням не подають гарячу воду.
Таким мешканцям також планують піднімати норми на період відсутності гарячої води:
- влітку – з 5,39 до 7,1;
- взимку – до 12.
Нагадаємо, що в цих викладках за літо приймаються місяці з квітня по вересень, зимовими вважаються - з жовтня по березень.
До речі, в Європі зараз всюди падає ціна на газ. Однак в Україні компанія "Нафтогаз" знизила червневу ціну лише для промислових споживачів. Для побутових її залишили незмінною.