В Україні стане простіше перереєстровувати автомобілі

Автор: Максимов Віталій

В Україні до кінця 2023 року набуде чинності Постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою при перереєстрації автомобіля не потрібно обов'язково проходити експертне дослідження. Про це розповів Богдан Драп'ятий, котрий є заступником міністра МВС.

В Україні стане простіше перереєстровувати автомобілі - today.ua

За його словами, як і раніше, потрібно буде обов'язково проходити експертне дослідження при ввезенні з-за кордону вживаних автомобілів вперше.

При цьому всі охочі при перереєстрації ТЗ все ж таки зможуть звернутися до Експертної служби МВС, щоб отримати висновок про технічний стан автомобіля. До речі, такий висновок може дати й інша державна спеціалізована установа, яка провадить судово-експертну діяльність та має відповідних фахівців. Такий висновок діє лише протягом 10 днів. Після цього вона втрачає свою силу.

Драп'ятий наголосив на те, що перереєстрація автомобілів та інших транспортних засобів після набрання чинності нової Постанови Кабінету міністрів проходитиме дуже швидко. Якщо бути точнішим, то десь близько 25 хвилин.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Чому МВС зберегло обов'язкове експертне дослідження вживаних автомобілів, які вперше ввезені з-за кордону? Тому що саме в них найчастіше виявляють проблеми. Так, у 2022 році Експертна служба МВС виявила 1202 транспортні засоби із підробленими або зміненими ідентифікаційними номерами двигуна та шасі автомобіля. Найбільше – у вживаних автомобілів ввезених з-за кордону вперше.

В Україні стане простіше перереєстровувати автомобілі

Коли конкретно в Україні скасують обов'язкове експертне дослідження автомобілів при їхній перереєстрації – Драп'ятий уточнювати не став. Він лише сказав, що зміни набудуть чинності з моменту опублікування відповідної Постанови Кабміну. Ми вважаємо, що ці нововведення відбудуться найближчим часом. До кінця 2023 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, до 2023 року експертне дослідження автомобілів проходило під час реєстрації машин у сервісних центрах МВС. Але у грудні 2022 року Експертне дослідження автомобілів відокремили від реєстрації машин у сервісних центрах. Це було зроблено для того, щоб можна було розмитнювати автомобілі на іноземних номерах у мобільному додатку "Дія". Очікується, що така можливість у українців з'явиться у 2023 році. Якщо бути точнішим, то з вересня 2023 року. Принаймні так стверджують деякі українські ЗМІ.

Нагадаємо, раніше МВС розповіло про те, коли не потрібно проводити експертне дослідження автомобіля.