В Україні пенсіонери можуть отримати десять пенсій за один раз: дізнайтеся, чи не належите ви до числа щасливчиків

Автор: Марченко Любов

Деякі українські пенсіонери можуть отримати десять своїх пенсій за один раз. Така одноразова виплата передбачена для них при виході на заслужений відпочинок. Погодьтеся - непогана підмога і непоганий подарунок для людей, які довго і сумлінно відпрацювали на одному місці.

В Україні пенсіонери можуть отримати десять пенсій за один раз: дізнайтеся, чи не належите ви до числа щасливчиків - today.ua

Звичайно, такий приємний бонус до виходу на пенсію випадає далеко не всім, а лише окремим категоріям бюджетників. Йдеться про людей, які мають право виходу на пенсію за вислугою років.

В Україні пенсіонери можуть отримати десять пенсій за один раз: дізнайтеся, чи не належите ви до числа щасливчиків

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому трудова біографія такої людини має відповідати ряду умов:

  • На день, коли людина досягла пенсійного віку, вона має працювати в установах державної або комунальної форми власності.
  • Посада, на якій вона працювала, відповідає переліку професій, які дають право на вихід на пенсію за вислугою років відповідно до пунктів з "е" по "ж" статті 55 Закону про пенсійне забезпечення. Зокрема, до цього переліку відносяться сфера освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, а також спортсмени та артисти.
  • У цієї людини має бути достатній страховий стаж: для чоловіків мінімум 35 років, для жінок - 30.
  • До цього новоявлений пенсіонер не отримував жоден інший вид пенсії.

При цьому є ще одне обмеження за датою вступу закону в силу. Ці зміни в закон, що дозволяють отримати десятикратну пенсію, вступили в силу з 1 жовтня 2011 року. Тобто, люди, які вийшли на пенсію до цієї дати, не мають права на таку одноразову допомогу.

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Нагадаємо, є також чимало нюансів і при отриманні пенсії по інвалідності . Зокрема, має значення, коли людина отримала інвалідність: до виходу на пенсію або після нього. Крім того, має значення наявність трудового стажу, якщо людина стала інвалідом в працездатному віці.