Today.ua

В Україні очікується катастрофічне подорожчання хліба: сушіть сухарі

В Україні, вже скоро, виростуть ціни на вироби з борошна. Стануть дорожче не тільки хліб та інша випічка, але також і макаронні вироби і взагалі всі вироби з борошна. Таку, не найоптимістичнішу, новину повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє видання golos.

Це пов'язано з декількома факторами, говорить Дорошенко.

По-перше, в Україні традиційно відкладається зростання ціни на хліб, як на соціально значимий продукт. Вартість хліба у нашій країні – категорія не тільки економічна, але й політична. Але колись же потрібно вводити економічно обґрунтовану ціну.

По-друге, у світі зростають ціни на зерно, і Україна, звичайно ж, не залишається в стороні від цього процесу. Природно, коли зростають ціни на зерно, то і на все, що виготовляють із зерна, також буде рости вартість. До кінця року світові ціни на пшеницю і продукти з неї виростуть на 4-5%.

По-третє, в Україні запущений маховик інфляції. Вона не настільки катастрофічна, щоб ціни на все зросли до небачених масштабів, але й не настільки маленька, щоб її не помітити.

При цьому, прогнозує Олексій Дорошенко, продавці підвищать ціну на хліб ще й через його високу ліквідність. Незважаючи на подорожчання, хлібобулочні вироби все одно  залишатимуться одним із найдоступніших і найбільш затребуваних продуктів. Природно, те, що користується попитом, не може дешевшати.

"У нас і так ціни на хліб, макарони і борошно йшли вгору щорічно. Якщо овочі, фрукти та інші продукти зупинялися в ціні, то, якраз хліб продовжував дорожчати. Швидше за все, у наступному році подорожчання хліба буде випереджати інфляцію", - вважає Дорошенко.

Нагадаємо, трохи раніше говорив про девальвацію гривні та зростання цін і нардеп-"слуга" Дмитро Наталуга. При цьому він каже, що завдяки підвищенню курсу долара виграють великі підприємства, які забезпечують в Україні левову частку робочих місць. І хоча підвищення цін – непопулярний захід, однак держава змушена на нього піти, щоби зберегти робочі місця на великих підприємствах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ