В Україні найближчим майбутнім може подорожчати алкоголь. Вартість алкогольної продукції виросте на 10%. Такий документ розроблений ще рік тому, влітку минулого року, і досі припадає пилом у Кабміні, розповідає obozrevatel. Він перебуває в процесі обговорення. Однак рано чи пізно його все-таки приймуть. Адже ціни на алкоголь не підвищувалися вже два роки, з 2018.
Кабмін має намір підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкогольну продукцію. Таке рішення, кажуть фахівці, хочуть прийняти, щоб нанести удар по контрафактному алкоголю, який заполонив українську торгову мережу. По суті підпільні виробники своїми низькими цінами на продукцію поставили на межу виживання ті підприємства, які працюють у правовому полі. Вони не платять податків, купують нелегальний дешевий спирт і не завжди дотримуються технології виробництва. В результаті їхня продукція за собівартістю може бути в рази дешевше тієї, що виробляється легально. Відповідно, і в роздрібному продажу вона йде дешевше, збиваючи ціну чесним виробникам, які просто не можуть конкурувати з ними.
При цьому, за словами голови Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, відрізнити легальний виріб від нелегального стає дедалі важче. Фальсифікатори стають все вправнішими і діють все хитроше.
Однак тільки підвищенням мінімальних роздрібних цін на алкоголь не обійдеться. При цьому введуть електронний акциз, який також сприятиме наступу на фальсифікаторів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Отже, яка ж буде мінімальна ціна алкогольних продуктів (ціни даються на 0,5 літра продукції):
- Пляшка горілки: з 89,4 до 98,92 грн;
- Вино: з 42 до 46 грн;
- Коньяк: з 151,66 до 156,6 грн;
- Віскі: з 179 до 191,5 грн.
При цьому алкогольні напої, які коштують вище мінімальної ціни, дорожчати поки не будуть.
Нагадаємо, дослідження медиків показали, що натуральне свіже пиво здатне діяти на організм, як парацетамол. Воно відчутно знижує больові відчуття і приносить заспокоєння. Головне в цій справі - не перебрати.