Німеччина надала українським правоохоронцям доступ до матеріалів слідства, які вдалося отримати завдяки арешту в Європі маркетплейсу із продажу заборонених препаратів "Гідра". Перші затримані в Україні вже погодилися на співпрацю зі слідством.
Німецькі правоохоронці припинили діяльність найбільшого в даркнеті маркетплейсу "Гідра" (Hydra) з продажу наркотичних речовин, підроблених документів, а також відмиванню грошей. Цю платформу пов'язують із російським сегментом даркнета, який є одним із найпотужніших і добре організованих.
Про це повідомляє видання Forbes.
Свою діяльність злочинний майданчик розгорнув на території України, Російської Федерації, Білорусі та Казахстану. Цей маркетплейс був рекордсменом із виручки серед усіх відомих аналогів. Лише 2020 року виручка платформи склала приблизно 1,3 мільярди євро.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Завдяки "Гідрі" продаж наркотичних засобів на території багатьох країн набув нечуваних масштабів. Проте платформа не обмежувалася лише поширенням заборонених речовин.
Вона була ув'язнена під кілька напрямків:
- поширення наркотиків;
- продаж підроблених документів;
- продаж викрадених даних користувачів Інтернету;
- відмивання злочинних грошей через криптовалюту.
Судячи з обсягів грошового обороту, у всіх цих напрямках "Гідра" більш ніж досягла успіху.
Поки заарештовано лише "залізо", а організатори все ще на волі
Німецькі правоохоронці закрили "Гідру" шляхом видалення її фізичних серверів, що знаходилися на території Німеччини. Ці сервери якась хостингова компанія, яка не проводить аудит своїх клієнтів. Ще у 2021 році правоохоронці дізналися про зв'язок цієї компанії з "Гідрою" і практично одразу ж вони розпочали розслідування разом із колегами з Естонії та США.
Щойно правоохоронці отримали доступ до серверів даркнет-платформи, вони конфіскували у неї приблизно 25 мільйонів доларів у біткоїнах, а також розмістили на російськомовному сайті попередження про арешт.
Також 5 квітня США запровадили санкції проти всіх фізичних та юридичних осіб, які пов'язані з діяльністю "Гідри".
"Росія - рай для кіберзлочинців, але вони не зможуть ховатися ні там, ні в даркнеті", - наголосив Мінфін США.
Закриття "Гідри" – предмет особливої гордості кіберполіції, бо сьогодні це була найпотужніша у світі платформа з продажу наркотиків та інших злочинних діянь.
Досить сказати, що вона мала близько 17 мільйонів зареєстрованих користувачів по всій земній кулі, а чисельність нелегальних продавців, котрі співпрацювали з цією платформою, дорівнює 19 тисяч.
Втім, незважаючи на арешт серверів "Гідри" та ліквідацію злочинної платформи, правоохоронці розуміють, що проблема в цілому поки що не вирішена. Адже дістатися організаторів і розпорядників платформи їм поки що не вдалося.
В Україні "Гідрі", зважаючи на все, вже не вдасться регенерувати
Історія зненацька отримала продовження в Україні. Оскільки сайт "Гідра" вважається дітищем Москви, Німеччина надала українським правоохоронцям повний доступ до всіх матеріалів слідства, які вдалося отримати завдяки арешту маркетплейсу.
Практично одразу ж у кількох містах України відбулися групові та дуже жорсткі затримання громадян, які причетні до діяльності "Гідри" на території нашої країни. Пізніше слідство з'ясувало, що український осередок "Гідри" був дуже значний і добре організований.
Стало відомо, що перші затримані погодилися співпрацювати зі слідством. Очевидно, правоохоронці знайшли для них переконливі аргументи. Втім, в умовах воєнного стану це й не дивно. Адже відповідальність та ступінь покарання за подібні діяння в умовах миру та в умовах війни, як кажуть в Одесі, – дві великі різниці.