Today.ua

В Україні фіксуватимуть пробіг при кожній перереєстрації автомобіля

В Україні реєструватимуть пробіг при кожній перереєстрації автомобіля. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №10173.

Автори проекту закону №10173 виходили з того, що в Україні досить часто продають автомобілі, які мають штучно знижений пробіг. При цьому багато покупців не можуть вчасно виявити факт зниження пробігу. Якщо про це стає відомо після покупки автомобіля, то для несумлінного продавця це не має жодних наслідків. В результаті купують автомобілі за завищеною ціною, у яких пробіг значно більший, ніж показує одометр.

Законопроект №10173 розроблений для того, щоб продавці автомобілів не скручували пробіг, щоб покупці могли заздалегідь дізнатися про дійсний пробіг. Для цього пропонується закріпити в законодавстві норми щодо обов'язкової фіксації дійсного пробігу ТЗ при його реєстрації (перереєстрації), а також надавати фізичними та юридичними особами інформацію за VIN-кодом автомобіля до того, як його ввезуть в Україну.

Проект закону №10173 зареєстрували у Верховній Раді 23 жовтня 2023 року. Його ініціатором виступив член партії "Слуга народу" Артем Дмитрук. Наразі цей законопроект передали до профільного парламентського Комітету з питань транспорту та інфраструктури. Він має дати свій висновок щодо цього документа. Потім законопроект №10173 винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення народними депутатами.

Чи затвердять народні депутати проект закону №10173? Про це поки що важко говорити. Багато залежатиме від того, який висновок зробить парламентський Комітет з питань транспорту та інфраструктури.

Але навіть якщо народні депутати ухвалять законопроект №10173, а потім його підпише президент України Володимир Зеленський, то навряд чи буде викорінено практику скручування пробігу автомобілів перед їх продажем. Чому? Справа в тому, що цей проект закону не передбачає ані кримінальної, ані адміністративної відповідальності за втручання у одометр.

Перед покупкою б/в автомобіля одразу вірити показанням одометра не можна. Потрібно звернути увагу на ознаки, які видають, що насправді пробіг автомобіля більший, ніж показує одометр. Перевірте, чи немає слідів, які вказують на те, що знімали щиток приладів. Придивіться до рульового колеса. Якщо на рульовому колесі є чохол, то загляньте під нього. Затерте лобове скло, подряпини та сколи на ньому вас повинні насторожити.

Якщо у вас виникли сумніви щодо показника одометра, то найкраще заїхати на автосервіс. Звісно, за це доведеться заплатити. Але так ви не придбаєте проблемну машину.

Раніше поліція пояснила зміни, які у жовтні 2023 року внесли до Правил дорожнього руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ