В Україні після підвищення 1 січня 2025 року акцизів на паливо та зростання цін спостерігається різке покращення якості бензину А-95. Такого висновку в результаті нової перевірки українських АЗС дійшов Інститут споживчих експертиз.
Бензин А-95 для перевірки взяли у 16 всеукраїнських та регіональних мережах АЗС, а також у мережах, які працюють у райцентрах та невеликих містах. У лабораторії зразки бензину перевірили за октановим числом, на вміст сірки та за об'ємними частинами ароматичних вуглеводнів й бензолу. Результати поділили на три зони, залежно від якості бензину.
"Зелена" зона
Великі приватні мережі АЗС ще раз довели, що продають бензин хорошої якості. Також практично не можна зустріти бензину низької якості на заправках державної Укрнафти. Деякі регіональні мережі АЗС теж продають бензин хорошої якості, який навіть із запасом перевищує державні стандарти. Найвище октанове число у бензину А-95 у мережі WOG – 95,8. Тобто там замість бензину А-95 практично продають 96-й. Відмінні показники також у AMIC та KLO. У бензину цих мереж октанове число становить 95,7 одиниць.
Вміст сірки найменше у бензині WOG та Укрнафти – 4 та 5 мг/кг при нормі 10 мг/кг. У бензині мереж AMIC та PARALLEL найменше міститься бензолу – 0,64% (при нормі не більше 1%).
Популярні зараз
Нацбанк України допустив поступове зростання комунальних тарифів
У Мінекономіки назвали авто, які 2025 році потрапили під податок на розкіш
"Синя" зона
До цієї категорії потрапили зразки бензину п'яти мереж АЗС. Цей бензин відповідає вимогам ДСТУ, але його показники близькі до гранично допустимих значень. Практично всі ці мережі у минулому дослідженні якості бензину, яке провів Інститут споживчих експертиз, були у "червоній" зоні. Тобто якість бензину вони покращили.
"Червона" зона
До цієї категорії потрапив бензин А-95 лише двох мереж АЗС. В одній із цих мереж порушення якості бензину не можна вважати критичними.
Таким чином, якість бензину А-95 в Україні останнім часом кардинально покращала. І це попри підвищення цін. Експерти Інституту споживчих експертиз поки що не можуть точно сказати, чому сталося таке різке покращення якості. Можливо, розмір маржі такий великий, що немає сенсу фальсифікувати паливо. Або правоохоронці прикрили кілька великих виробників фальсифікованого палива.
Нагадаємо, раніше ми назвали автомобілі, які у 2025 році в Україні обкладають податком на розкіш.