У соцмережах з'явилася нова шахрайська схема під виглядом ДТП

Автор: Максимов Віталій

В Україні з'явилася нова шахрайська схема присвоєння грошей під виглядом вигаданої ДТП. Про це повідомив Департамент кіберполіції Нацполіції України.

У соцмережах з'явилася нова шахрайська схема під виглядом ДТП - today.ua

Суть цієї шахрайської схеми полягає в тому, що користувачам месенджерів, наприклад Telegram, і соціальних мереж, наприклад Facebook, розсилають повідомлення з текстом: "Погляньте, хто загинув у ДТП, я думаю, ви його знаєте, так шкода…" і з посиланням на сайт, який виявляється фішинговим. Якщо користувач переходить за посиланням на фішинговий сайт, то його або просто просять переказати гроші нібито знайомій людині, яка постраждала в ДТП, або в різний спосіб дізнаються дані його банківської картки.

Надалі шахраї незаконно знімають гроші з банківської картки та привласнюють їх. Таким чином українці втрачають щороку десятки мільйонів гривень.

Ця нова шахрайська схема у соціальних мережах виникла, мабуть, під впливом злочинної схеми "Ваш родич потрапив у ДТП. Потрібні гроші на медичну допомогу (або потрібні гроші, щоб не притягувати його до кримінальної відповідальності за ДТП)" із реального життя.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Попри війну, в Україні стрімко зростає ціна на землю

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Фішингові сайти зловмисники створюють для отримання даних банківських карток громадян із подальшим присвоєнням грошей із їхніх банківських рахунків. Фішингові сайти схожі на сайти банків, фінансових організацій, мобільних операторів тощо.

У соцмережах з'явилася нова шахрайська схема під виглядом ДТП

Часто таким шахрайством займаються злочинні групи. Так, нещодавно на Харківщині поліцейські викрили злочинну групу з дев'яти осіб, які за допомогою фішингу привласнили понад 2 млн гривень. Вони у месенджерах розсилали фішингові посилання продавцям товарів, які підшуковувалися на майданчиках оголошень. Людей запевняли, що надсилають посилання на оформлення послуги доставки, просили вказати дані карток нібито для отримання грошей за проданий товар. Дані автоматично ставали відомими шахраям. Потім здійснювалася компрометація карток клієнтів банків. Шахраї за допомогою платіжних систем виводили гроші постраждавших на підконтрольні рахунки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як не стати жертвою таких шахраїв? По-перше, ніколи не переходьте за підозрілими посиланнями. По-друге, ніколи і нікому не повідомляйте свої особисті та банківські дані. По-третє, забороніть віддалений перевипуск SIM-картки у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування. По-четверте, завжди перевіряйте інформацію та користуйтеся лише офіційними джерелами. Це мінімальні заходи, які убезпечать вас від шахраїв.

Нагадаємо, раніше на Хмельниччині поліцейські викрили шахрая, який видавав себе за автодилера.