У “Слуги народу“ розповіли, чому не скасували карантин вихідного дня

Народні депутати 17 листопада не проголосували за скасування карантину вихідного дня. Дану постанову підтримали лише 149 нардепів. Монобільшість "слуг народу" виступила проти цього рішення. Глава пропрезидентської парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук пояснила, чому її соратники не бачать сенсу у скасуванні карантинних обмежень.

У “Слуги народу“ розповіли, чому не скасували карантин вихідного дня - today.ua

За словами Кравчук, скасування карантину - прерогатива уряду, і тільки Кабмін може приймати подібні рішення.

"Для суспільства це був би хибний сигнал, що вже на наступних вихідних не буде обмежень. А якщо Кабмін не скасовує карантин, то до людей буде приходити поліція зі штрафами і протоколами", - заявила нардеп.

Тим часом, в комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики вже звернулися з проханням до Кабміну забезпечити підприємствам сфери культури, туризму і креативних індустрій компенсацію їх витрат за вихідні дні.

Карантин вихідного дня попередньо був введений в Україні до 30 листопада. Судячи з добової кількості хворих, в Міністерстві охорони здоров'я розглядають сценарій продовження обмежень. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, якщо скасувати карантин вихідного дня та інші протиепідемічні заходи, в Україні щодня буде до 30 000 хворих на добу, а цього вітчизняна система охорони здоров'я не витримає.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, якщо результату карантину вихідного дня не буде помітно через кілька тижнів, тоді карантинні обмеження доведеться ще більше посилювати.

Раніше повідомлялося, що 11 листопада Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і посилив загальнонаціональний карантин.

ДЖЕРЕЛОreplyua.net